Úvod Mobily Microsoft predstavil Office, unikátnu mobilnú aplikáciu obsahujúcu Word, Excel aj PowerPoint...

Microsoft predstavil Office, unikátnu mobilnú aplikáciu obsahujúcu Word, Excel aj PowerPoint v jednom

195
Nová aplikácia Microsoft Office: všetko v jednom

Nová aplikácia, zatiaľ dostupná v beta verzii, v sebe zahŕňa všetky dôležité kancelárske programy Microsoftu, k tomu aj cloudové úložisko One Drive, pokročilý softvér na skenovanie a poznámky Sticky Notes

O testovaciu aplikáciu Microsoft Office, dostupnú pre operačné systémy Android a iOS, bol obrovský záujem. Svedčí o tom aj fakt, že politika Apple dovoľuje stiahnuť testovacie verzie pre maximálne 10-tisíc užívateľov.

Tento počet bol dosiahnutý v priebehu pár hodín od jej zverejnenia. Aktuálne si ju tak majitelia iPhonov nemôžu stiahnuť, musia počkať na jej definitívnu verziu. Tá by mala byť podľa vyjadrení Microsoftu dostupná už onedlho. Google takéto reštrikcie nezaviedol, pre Android si ju možno stiahnuť bez problémov. Ak vás zaujíma, môžete tak spraviť na tomto odkaze.

Aplikácia funguje naozaj jednoducho, je initívna a prhľadná. Dokazuje to aj nasledujúci animovaný obrázok:

Nová aplikácia Office od Microsoftu

 

Microsoft Office umožňuje ukladať a editovať všetky dokumenty Office  z jedného miesta, vďaka čomu odpadá nutnosť prepínania medzi viacerými aplikáciami. Zároveň sa výrazne zníži množstvo pamäte, ktorú v telefóne zaberajú samostatne nainštalované aplikácie Microsoftu.

Nechýbajú ani pridané funkcie, ktoré využívajú silné stránky mobilných zariadení, napríklad fotoaparát na pokročilé skenovanie (aj QR kódov) a prevod aj rukou písaného textu do editovateľnej podoby vo Worde. Aplikácia ďalej umožňuje rýchle zdieľanie a prenos súborov, prevádzanie textu do excelovskej tabuľky, alebo vytváranie PDF súborov (vrátane možnosti podpísať ich prostredníctvom odtlačku prstu).

Čítajte viac:

Project Silica – Microsoft nahral Supermana na médium zo skla, potom ho upiekol a dáta opäť prečítal

Ovládanie je jednoduché pomocu dvoch naviagačných líšt. Prvá z nich slúži na orientáciu medzi súbormi, druhá sprístupňuje akcie v otvorených súboroch.

Jediným väčším  – avšak dočasným – obmedzením pre užívateľov je fakt, že aplikácia Office je zatiaľ použiteľná len na smartfónoch. Jej tvorcovia však vyhlásili, že na tabletových verziách pre iOS aj Android intenzívne pracujú, rátajú s nimi a na trh by mali prísť buď s uvedením konečnej verzie aplikácie, alebo krátko po ňom.