Úvod Ostatné Windows mal v poslednom čase s aktualizáciami problém. Stiahnite si novú kumulatívnu,...

Windows mal v poslednom čase s aktualizáciami problém. Stiahnite si novú kumulatívnu, tá by mala všetky chyby odstrániť

36
Microsof vydal kumulatívnu aplikáciu, ktorá by mala vyriešiť problémy, čo sa v súvislosti so systémom Windows objavili v poslednom čase.

Po sérii niekoľkých aktualizácií, ktoré viac problémov vyvolali, než vyriešili,  prichádza Microsoft so systémovým riešením,  ktoré by malo pomôcť.

O problematických aktualizáciách systému Microsoft Windows sme písali približne pred mesiacom v článku Windows 10: S novými aktualizáciami sa na užívateľov valí chyba za chybou.

Chyby sa týkali komplikácií s preťažovaním procesoru, farebného posunu pri fotkách, nechcených farebných filtrov pri screenshotoch, nefunkčných ovládačov periférií, sieťových adaptérov a problémov s hlavným menu.

Kumulatívna aktualizácia je dostupná od 23. októbra.

Vtedy sme odporúčali radšej s aktualizáciami počkať. Už o pár týždňov totiž mala vyjsť väčšia kumulatívna aktualizácia.Tá, aspoň dúfajme, všetky ťažkosti vyrieši (a nespôsobí nové). A ten čas nastal práve teraz. Práve totiž vyšla kumulatívna aktualizácia s označením KB4522355 (OS Build 18362.449).

Novo uvoľnená aktualizácia má vyriešiť hneď niekoľko zásadných problémov, s ktorými sa používatelia museli potýkať po posledných updatoch.

Okrem iného ide napríklad o problémy s ponukou Štart, vyhľadávaciou lištou Cortana, ikonami v systémovej oblasti alebo webovým prehliadačom Microsoft Edge.

Konkrétne rieši napríklad aj problémy s lupou, dotykovým ovládaním, zmenšovaním aplikačných okien, s prihlasovaním k VPN,  náhlym zlyhaním systému s následnými nutnými reštartmi.

Kumulatívnu aplikáciu si môžete nainštalovať buď bežným spôsobom cez Windows Update vo vašom počítači (Nastavenie-Aktualizácia a zabezpečenie-Windows Update-Skontrolovať aktualizácie). Môžete si ju stiahnuť  aj z Katalógu služby Microsoft Update.