Úvod Mobily Najväčší mobilný veľtrh MWC v Barcelone tento rok opúšťajú kľúčoví hráči

Najväčší mobilný veľtrh MWC v Barcelone tento rok opúšťajú kľúčoví hráči

44

Najnovšie svoju účasť na MWC zrušila aj spoločnosť Sony, už dávnejšie tak spravili napríklad LG, Amazon, NVIDIA alebo Samsung.

Dôvody neúčasti na tohtoročnom MWC sú tragické, no pochopiteľné. Vyčíňanie nového koronavírusu má vplyv nielen na samotnú výrobu v Číne, jeho šírenie ovplyvní aj jedno z najdôležitejších telekomunikačných podujatí, ktoré sa uskutoční koncom februára.

Organizátori dokonca k súčasnej situácii vydali oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa, okrem iného, píše: „GSMA vie, že koronavírus spôsobuje komplikácie a je príčinou neúčasti niektorých vystavovateľov a účastníkov z celého sveta vrátane 5- až 6-tisíc, ktorí na MWC do Barcelone pravidelne zavítajú z Číny. Chceli by sme takto vyjadriť podporu a súcit všetkým postihnutým. Zároveň sme vďační za preventívne opatrenia, ktoré zaviedli naši čínski vystavovatelia, najmä ZTE a Huawei. Veľtrh napriek komplikáciám prebehne podľa plánu…. a aj napriek tomu, že niektorí veľkí vystavovatelia sa rozhodli tento rok účasť odriecť a ďalší svoju účasť ešte zvažujú, tak s viac, než 2 800 vystavovateľov zostáva podujatie naďalej kľúčovým vo svojej oblasti.“

Sony sa taktiež odvoláva na pohotovosť vyhlásenú Svetovou zdravotníckou organizáciou, ani zďaleka nejde o jediného hráča. Svoju účasť dávnejšie zrušilo aj LG, Amazon, NVIDIA ale aj taký Samsung. My sa budeme snažiť toto podujatie pokryť taktiež z bezpečia internetu a tak si na našom portáli nájdete opäť tie najaktuálnejšie novinky aj počas podujatia MWC 2020.

Čítajte viac: Nasýtený trh? Predaj smartfónov klesol prvýkrát od roku 2008

Napriek plánovanej neúčasti je totiž väčšina premiér už dávno pripravená a ako je zvykom, firmy jednoducho svoje predstavenia presunú rovnako do on-line priestoru.

Mobile World Congress je najväčší svetový veľtrh, zameraný na mobilné zariadenia, najmä smartfóny. Bude sa konať v Barcelone od 24. do 27. februára.