Úvod Ostatné Spoločnosť Mobileye spúšťa testovanie autonómnych vozidiel v Nemecku

Spoločnosť Mobileye spúšťa testovanie autonómnych vozidiel v Nemecku

32
Intel MobileyeIntel Mobileye
Testovacie vozidlo, ktoré čoskoro vyrazí na cesty v Mníchove a jeho okolí

Nemecký nezávislý poskytovateľ technických služieb, TÜV Süd, spoločnosti Mobileye udelil povolenie na testovanie automatizovaných vozidiel v reálnej premávke na všetkých nemeckých cestách rýchlosťou až 130 kilometrov za hodinu.

Ako jeden z popredných odborníkov v oblasti bezpečnej a zabezpečenej automatizovanej jazdy umožnil TÜV SÜD spoločnosti Mobileye (dcéra spoločnosti Intel) získať súhlas nemeckých orgánov potvrdením koncepcie vozidla a funkčnej bezpečnosti testovacieho vozidla AV (automatizované vozidlo) spoločnosti Mobileye. Toto umožňuje Mobileye vykonávať testy kdekoľvek v Nemecku vrátane mestských a vidieckych oblastí ako aj diaľnic pri pravidelnej rýchlosti jazdy až 130 kilometrov za hodinu. Testovanie jázd v reálnom svete odštartuje najprv v meste Mníchov a jeho okolí.

Intel MobileyeIntel Mobileye
Testovacie vozidlo, ktoré čoskoro vyrazí na cesty v Mníchove a jeho okolí

Mobileye je jednou z prvých non-OEM spoločností, ktoré dostali povolenie na testovanie svojich AV na verejných cestách v Nemecku. Doteraz sa testovacie jazdy AV uskutočňovali predovšetkým v uzavretých a simulovaných prostrediach. Pri rozhodovaní vychádzal TÜV SÜD predovšetkým z existujúceho programu spoločnosti Mobileye v Izraeli, kde tieto vozidlá testuje už niekoľko rokov.

Vďaka možnosti testovať automatizované vozidlá s bezpečnostným operátorom na verejných cestách v Nemecku podniká spoločnosť Mobileye ďalší významný krok k cieľu budúcnosti bez vodiča. Hoci prvé testy s použitím SDS Mobileye sa uskutočnia Mníchove, spoločnosť plánuje vykonať podobné testy aj v iných častiach Nemecka. Okrem toho spoločnosť očakáva, že do konca roku 2020 rozšíri testovanie na otvorených cestách v iných krajinách.

Intel Mobileye
Testovacie vozidlo jazdiace v Izreali

Dôležitým predpokladom okrem vývoja technológií je predovšetkým celosvetové mapovanie ciest. Mobileye položil prvé základy vďaka technológii REM (Road Experience Management – tzv. mapovanie vďaka davom). V spolupráci s rôznymi výrobcami automobilov sa očakáva, že do roku 2025 sa zhromaždia údaje z 25 miliónov vozidiel. Mobileye vytvára mapy svetovej cestnej infraštruktúry vo vysokom rozlíšení ako základ bezpečného autonómneho riadenia. Každý deň sú pomocou technológie REM mapované milióny kilometrov ciest po celom svete.

Intel Mobileye
Denne sa mapujú milióny kilometrov ciest

Intel, Mobileye a Moovit spoločne napredujú v implementácii svojej stratégie mobility ako služby (Maas). Táto stratégia ponúka spoločnosti a jednotlivcom riešenia súčasných hlavných sociálnych nákladov na dopravu. Cieľom je zabezpečiť bezpečnú, prístupnú, čistú, cenovo dostupnú a pohodlnú mobilitu, aby ľudia mohli efektívne, flexibilne a inteligentne cestovať z bodu A do bodu B.

Intel Mobileye
Interiér vozidla pri testovaní v Izraeli

Všetky dopravné prostriedky – od verejnej dopravy po služby zdieľania automobilov a bicyklov až po jazdenie s vozidlami s autonómnym riadením – sa spoja v rámci jednej ponuky služieb spoločnosti Moovit a Mobileye, inteligentne spravovanej spravodajskej platforme pre mobilitu spoločnosti Moovit. Výhody sú viaceré: minimalizovanie dopravných problémov, nižšie emisie a ľudia získajú rovnaký a cenovo dostupný prístup k mobilite – prístup, ktorý je najvyššou prioritou spoločnosti Intel.