Úvod Mobily Moto e6s je ďalší cenovo výhodný smartfón od Motorola

Moto e6s je ďalší cenovo výhodný smartfón od Motorola

51

Novinka v ponuke smartfónov Moto je orientovaná na mladých, resp. cenovo citlivých záujemcov o dobre vybavený a pritom dizajnovo zaujímavý telefón. Moto e6s dostal 6,1-palcový displej a duálny kamerový systém, ktorý výrobca prezentuje ako špičku vo svojej triede.

Systém duálnych kamier Moto e6s má zhotovovať fotografie v profesionálnej kvalite. Skladá sa z hlavného fotoaparátu s rozlíšením 13 MPix s PDAF zaostrovaním a 2 MPix snímaču hĺbky, ktorý má vytvárať efekt hĺbky ostrosti a vytvárať rozmazané pozadie pri fotení portrétov. Videá fotoaparát zvládne zachytiť vo FullHD rozlíšení, rovnako ako predná kamera so senzorom s rozlíšením 5 MPix. Na výslednú kvalitu fotografií si budeme musieť počkať do prípadnej recenzie, no v rámci triedy by sa mohlo skutočne jednať o nadpriemer.

Parametrami i dizajnom sa Moto e6s veľmi podobá na už uvedený model Moto e6 plus. Je však o niečo ľahší, má svetelnejší objektív, no základná výbava je rovnaká. Napríklad displej je rovnaký a mal by byť silnou stránkou novinky. Ten ponúkne na uhlopriečke 6,1 palca IPS panel s rozlíšením 720×1560 bodov a pomerom strán 19,5:9. Ten je dnes celkom obľúbený a smartfónu dáva moderný vzhľad.

Základom zariadenia je čipset Helio P22 s ôsmimi jadrami taktovanými na 2 GHz. Predinštalovaný je Android vo verzii 9, ktorý dostal k dispozícii 2 GB RAM a vnútorné úložisko s kapacitou 32 GB. To bude možné ďalej rozšíriť microSD kartou s kapacitou do 256 GB. Výhodou je, že karta má vlastný slot, takže neprídete o možnosť používať v telefóne dve SIM karty súčasne. Súčasťou výbavy je aj čítačka odtlačkov prstov na zadnom kryte, Bluetooth vo verzii 4.2, Wi-Fi, podpora LTE sietí a FM rádio. Akumulátor s kapacitou 3000 mAh by mohol zvládnuť udržať pomerne úsporné komponenty pri živote od rána do večera druhého dňa. Nabíjať ho však budete microUSB nabíjačkou bez podpory rýchlonabíjania.

Smartfón dostal ľahké plastové telo tyrkysovo-modrej alebo fialovo-ružovej farby. U nás by mala byť v ponuke modrá verzia. Plasty sú opatrené vodoodpudivou povrchovou úpravou, takže moto e6s by mal bez ujmy prežiť občasne poliatie, postriekanie tekutinou či mierny dážď. Do vody ho však neponárajte a čistenie wapkou takisto nebude dobrý nápad.

Novinka by mala byť dostupná na našom trhu v  priebehu nadchádzajúcich týždňov, no presný termín uvedenia nepoznáme. Rovnako ani odporúčanú cenu, odhadujeme však, že by mohla byť tesne pod stoeurovou hranicou a teda 99 EUR.

Zdroj: TS Motorola