Úvod Mobily Motorola oslavuje míľnik v predajoch novinkou moto g8 power

Motorola oslavuje míľnik v predajoch novinkou moto g8 power

21

Rodina smartfónov moto g je tu už s nami poriadne dlho a aktuálne sa nachádza vo svojej ôsmej generácii. „Géčkové“ modely boli vždy koncipované tak, aby priniesli solídnu výbavu, dobrú výdrž na jedno nabitie a atraktívnu cenu. Nikdy to neboli vlajkové lode, no predaje išli skvele, čo dokazuje aj dosiahnutie hranice sto miliónov predaných kusov. Motorole môžete zablahoželať aj vy. Stačí si najnovší model g-série; moto g8 power.

Ako už prívlastok zariadenia napovedá, moto g8 power je hlavne o akumulátore. Ten ponúka na dnešnú dobu ešte stále nadštandardnú kapacitu 5 000 mAh. Novinka vďaka nemu vydrží na jedno nabitie bez najmenších problémov až dva dni. Pri bežnom používaní ju však postačí nabíjať len každú tretiu noc.

Samozrejme, sú telefóny, ktoré stačí nabiť raz za týždeň a oproti moto g8 power majú kapacitu akumulátora dvojnásobnú. Avšak veľký článok sa negatívne podpisuje na hrúbke a výrazne aj na hmotnosti, ktorá bežne prekračuje hranicu štvrtiny kila. moto g8 power si však zachováva eleganciu tenkého smartfónu, aj keď s hmotnosťou 197 gramov a rozmermi 156×76 a hrúbkou 9,6 mm rozhodne nejde o kompaktné zariadenie.

moto g8 power fotoaparát
moto g8 power fotoaparát

Silným prvkom jeho výbavy je fotoaparát pozostávajúci zo štvorice čipov, podporených umelou inteligenciou. Hlavný fotoaparát pozostáva zo štandardného svetelného objektívu a čipu s rozlíšením 16 MPix. Dopĺňa ho 8 MPix fotoaparát s ultraširokým objektívom, ďalší 8 MPix fotoaparát s teleobjektívom a dvojmegapixlový fotoaparát s makroobjektívom. Predná kamera s rozlíšením 12 MPix využíva technológiu Quad Pixel, takže v skutočnosti sa jedná o 48 MPix senzor, ktorý kombinuje štyri pixely do jedného.

Základom smartfónu je SoC Qualcom Snapdragon 665, ktorý v sebe ukrýva štyri jadrá Kryo 260 Gold taktované na 2 GHz a štyri jadrá Kryo 260 Silver s frekvenciou 1,8 GHz. Grafický adaptér Adreno 610 zvládne aj náročnejšie hranie, konfiguráciu dopĺňa 4 GB RAM a vnútorné úložisko s kapacitou 64 GB. To je možné ďalej rozšíriť microSD kartou, ktorá však zdieľa slot s druhou SIM kartou.

Displej s uhlopriečkou 6,4“ má dnes atraktívne rozlíšenie 1080×2300 bodov a krycie sklo. Zadná časť smartfónu je plastová a celé telo je opatrené vodoodpudivou povrchovou úpravou. Na ponáranie v bazéne to nebude, jemný dážď či obliatie prežije novinka s prehľadom.

moto g8 power capri blue
moto g8 power capri blue

Dobrou správou je aj distribúcia s predinštalovaným Androidom vo verzii 10 bez akýchkoľvek nadstavieb a zbytočného softvéru navyše.

moto g8 power v týchto dňoch nastupuje na náš trh, odporúčaná cena je skvelých 229 EUR.

Zdroj: TS Lenovo