Úvod Mobily Motorola oživila legendárne véčko Razr: Tentokrát ale so skladacím displejom

Motorola oživila legendárne véčko Razr: Tentokrát ale so skladacím displejom

48
Motorola Razr bude stáť 1500 dolárov.

Telefón Razr so skladacím displejom od Motoroly príde do predaja už v januári budúceho roku, dizajnom nadväzuje na legendárne véčko spred takmer dvoch dekád. Lacné nebude.

Motorola čas od času oživuje ikonické meno Razr. To bol jeden z kultových telefónov začiatkom uplynulej dekády. Presadil sa aj svojou revolučnou vyklápacou „véčkovou“ konštrukciou. Väčšina pokusov o oživenie tohto mena nebolo zlých – Motorola sa vždy snažila priniesť kvalitný model, no žiaden z nich nebol ničím výnimočný.

Najnovší Razr však áno. Má totiž opäť výklopnú konštrukciu, tentokrát sa však po otvorení neobjaví klávesnica, ale veľký 6,2-palcový dotykový displej s pomerom strán 21:9, v zatvorenom stave možno využiť pre rýchly prístup menší, 2,7-palcový displej.

Ďalším bonusom je, že prináša čistý Android 9.0 bez akejkoľvek nadstavby. Motorolu kúpilo Lenovo v roku 2014 a už nasledujúci rok začal tím inžinierov, zostavený z oboch spoločností, skúmať možnosti, ako revolučným spôsobom oživiť telefón s véčkovou konštrukciou. Inak povedané – na práve predstavenom modeli pracovali päť rokov.

Aj v zloženom stave nie je extra hrubý, má 14 mm. Rozložený je naozaj tenký, má 6,9 mm. Konštrukcia je kombináciou kovu a tvrdeného skla. Má len tri hardvérové tlačidlá – vypínanie a ovládanie hlasitosti. Chýba aj audio jack, v balení však bude USB-C adaptér. Srdcom smartfónu je 8-jadrový Snapdragon 710, RAM má 6 GB a užívateľská pamäť 128 GB, podpora microSD chýba.

Čítajte viac:

Galaxy Fold: Samsung uvádza do predaja očakávaný skladací telefón, cena je fakt vysoká

Nový Razr je ďalší z modelov, ktoré sa snažia zaujať rozkladacími displejmi, podobne ako napríklad Samsung Galaxy Fold, prípadne Surface Duo od Microsoftu. Telefón príde do predaja najprv v USA už v januári budúceho roku. Stáť bude 1500 dolárov, takže ak príde do Európy, možno očakávať veľmi podobnú cenu akú bude mať aj Samsung Galaxy Fold.