Úvod Ostatné Namiesto pošty: Zásielkovňa má aplikáciu na lacné posielanie balíkov medzi ľuďmi. Ide...

Namiesto pošty: Zásielkovňa má aplikáciu na lacné posielanie balíkov medzi ľuďmi. Ide to aj do Česka

2871
Zásielkovňa
Zásielkovňa umlžňuje posielať balíky aj do Čiech s možnosťou doručenia už nasledujúci pracovný deň.

Zásielkovňa umožňuje jednoduché a rýchle posielanie balíkov medzi ľuďmi cez aplikáciu, dostupnú pre iOS aj Android, maximálna hmotnosť však nesmie prekročiť 5 kg.

Od 25. novembra môžete využívať posielanie balíkov medzi vyše tritisíc výdajnými miestami spoločnosti Zásielkovňa na Slovensku a v Česku mobilnú aplikáciu. Tá je dostupná pre iOS a Android služba sa volá Medzi nami. Na podanie a vyzdvihnutie zásielky sa používa iba vygenerovaný kód.

Pri odosielaní balíku stačí v aplikácii zadať meno príjemcu, jeho telefón a e-mail. Následne treba vybrať cieľové výdajné miesto alebo zadať adresu pre doručenie kuriérom. Platíte on-line kartou cez platobnú bránu.

Zásielku v rámci služby Medzi nami možno poslať v rámci Slovenska alebo Čiech a ceny sú pomerne zaujímavé – pohybujú sa už od 2,50 eur v rámci Slovenska a do Čiech od 3,30 eur. Priplatiť sa dajú aj doplnkové služby, napríklad dobierka, vyššie poistenie alebo overenie veku pri výdaji. Zásielkovňa akceptuje zásielky so súčtom strán do 120 cm  – to znamená, že rozmer balíku môže byť napríklad 50 x 40 x 30 cm, pričom najdlhšia strana môže mať maximálne 50 cm. Najvyššia povolená hmotnosť je  5 kg.

Ako presne služba funguje, ukazuje nasledujúce inštruktážne video:

Po zaplatení je zásielka zaevidovaná, čo potvrdí správa o vygenerovanom hesle.  Potom ju stačí zabaliť a doniesť na najbližšie z tritisíc podacích miest na Slovensku alebo v Česku. Tam netreba nič vypĺňať, stačí povedať  vygenerované heslo, obsluha ju  potom prevezme, vytlačí štítok a odošle.

Ak podáte zásielku do odchodu kuriéra, doručená na Slovensko a v Čechách je hneď na nasledujúci pracovný deň. Odosielateľ môže kontrolovať stav zásielky cez aplikáciu, príjemca je upozornený na doručenie mailom alebo SMS.