Úvod Inteligentná infraštruktúra Navigácia Sygic má novú zaujímavú funkciu – zobrazí, kedy na semafore naskočí...

Navigácia Sygic má novú zaujímavú funkciu – zobrazí, kedy na semafore naskočí zelená

51
Sygic zobrazuje informácie o semafooch zatiaľ len v USA.

Dobrou správou je, že táto rozširujúca funkcia je bezplatná, zlou, že zatiaľ sa z nej môžu tešiť len vodiči v USA. Spoločnosť Sygic za ňu získala cenu Top CES 2020 Innovation

Navigácia Sygic patrí k najrozšírenejším na svete, má ju nainštalovanú približne 200 miliónov vodičov. Teraz prichádza – ako vôbec prvá na svete – s rozširujúcou funkciou, nazvanou Semafory. Tá zobrazí v reálnom čase, kedy na semafore, pred ktorým stojíte, naskočí zelená.

Sygic túto aplikáciu vytvoril so spoločnosťou Traffic Technology Services (TTS).  Momentálne s ňou spolupracuje vyše 13-tisíc semaforov vo veľkých amerických mestách.  Zatiaľ je k dispozícii zdarma pre všetkých užívateľov tejto navigačnej aplikácie. Je to súčasť pripravovaného asistenčného systému novej generácie  Advanced Driver Assistance System (ADAS). Ten Sygic aktuálne ešte len vyvíja a jeho súčasťou bude aj umelá inteligencia.

Čítajte viac:

Bezpečnosť mobilných aplikácií v obchode Google Play stráži slovenská spoločnosť

Tá bude slúžiť aj na presnú identifikáciu rýchlostných limitov, prekážok na ceste, nehôd a Sygic by do neho chcel implementovať aj varovanie pred blížiacim sa vlakom na priecestiach. Najmä toto posledné rozšírenie nám pripadá ako výborný nápad.

ADAS bude k dispozícii aj ako SDK (software development kit) pre dopravné a logistické spoločnosti, ktoré ho tak budú môcť zabudovať do svojich flotilových riešení.

Rozšírenie Semafory zobrazuje odpočítavanie času kým naskočí zelená na celej zvolenej trase, spoločnosť si od toho sľubuje, že vodiči budú jazdiť plynulejšie , pretože sa povezú na „zelenej vlne“, čo povedie k väčšej plynulosti dopravy a k znižovaniu emisií CO2.

Aj preto zaň Sygic získal prestížnu cenu Top CES 2020 Innovation. Oficiálne bude toto riešenie predstavené v januári na výstave CES v Las Vegas.