Úvod História a výročia Navždy nás opustil člen Ničiteľov mýtov, Grant Imahara

Navždy nás opustil člen Ničiteľov mýtov, Grant Imahara

312
Zdroj: Twitter

Jeden z predstaviteľov legendárnej série Mythbusters, Grant Imahara, včera náhle zomrel vo veku 49 rokov. Známy inžinier, umelec a v neposlednom rade populizátor modernej techniky a robotiky, podľa dostupných informácií podľahol mozgovej aneuryzme. Na nečakané úmrtie ihneď reagovala väčšina popredných predstaviteľov Discovery a taktiež jeho kolegov.

Grant Imahara sa preslávil hneď v úvode 21. tisícročia, vo vtedy veľmi obľúbenej televíznej šou BattleBots s robotom Deathblow. Neskôr sa dokonca prepracoval na jedného z členov poroty v spomínanej šou a v USA sa stal veľkou a uznávanou technologickou celebritou. Imahara zažil svoju najväčšiu slávu v rokoch 2005 až 2014, kedy bol členom “mladšieho tímu” Ničiteľov mýtov po boku Kari Byron a Toryho Belleciho. Dva roky po svojom odchode z obľúbeného programu Discovery, sa trojica snažila preraziť aj na Netflixe podobným formátom s názvom White Rabbit Project. V tomto prípade sa však nejednalo o podobný úspech ako zažili na Discovery Channel. Celý projket vydržal len jednu sezónu.

Zdroj: Youtube

Život Granta Imaharu však nebol len o zábavných programoch pre Discovery alebo Netflix. Počas svojej kariéry sa aktívne venoval aj filmografii. Na svojom konte má úspešnú spoluprácu so štúdiom Lucasfilm na viacerých zvučných tituloch, ako napríklad Star Wars Episode I, Star Wars Episode II či Star Wars Episode III. Okrem toho bol zapojený aj v tvorbe Stratený svet: Jurský park, The Matrix Reloaded alebo The Matrix Revolution.

Podľa jeho kolegu, Adama Savagea, nezomrel len dobrý inžinier, umelec a moderátor, ale taktiež člen jeho najbližšej rodiny za posledných 22 rokov. Imahara sa za svoj život stihol presadiť okrem televízie a filmografie taktiež aj na poli vedy a techniky. Viedol tím biomechanikov spoločnosti Richmond High robotics pri tvorbe špecializovaných robotov. Taktiež bol profilovaný v prestížnom vedeckom magazíne IEEE. O tom, že patril medzi významné osobnosti svedčí aj fakt, že o jeho smrti informujú viaceré veľké zahraničné médiá ako CNN, BBC, The New York Times a iné. Česť jeho pamiatke.