Úvod Televízory a set-top boxy Sony na TV Bravia sprístupňuje appku Disney+, Slovensko si musí ešte počkať

Sony na TV Bravia sprístupňuje appku Disney+, Slovensko si musí ešte počkať

13

Posledné týždne zažívajú streamovacie služby boom, na nabitý trh vstupuje nová Disney+. Tá sa snaží posilniť svoju pozíciu spájaním s výrobcami televízorov

Aplikácia Disney+ je od minulého týždňa k dispozícii na vybraných televízoroch Sony BRAVIA Android vo Veľkej Británii, Írsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Rakúsku a Švajčiarsku. Prostredníctvom aplikácie tak môžu používatelia priamo pristupovať k tejto službe, ktorá bola koncom marca v Európe konečne oficiálne spustená.

V rámci nej možno stramovať široké portfólio filmomv viacerých štúdií – ponúka v súčasnosti už viac ako 500 filmov, viac ako 300 seriálov a samozrejme aj 26 exkluzívnych disneyovských originálov. Ich obsah zahŕňa značky ako Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic, Slovensko si však na ich služby ešte stále musí pár týždňov počkať.

Pokiaľ ide o ceny v Európe, je predpoklad, že túto službu zvýhodnene ponúknu operátori, v Nemecku ju už do ponuky zaradil napríklad Telekom za necelé dve eurá mesačne. Ak si ju chcete objednať samostatne, ceny by mala byť 6,99 eura mesačne, respektíve 5 eur pri objednávke na rok.