Úvod Inteligentný dom Netatmo Welcome – domáca kamera, z ktorej ľahko spravíte alarm

Netatmo Welcome – domáca kamera, z ktorej ľahko spravíte alarm

125
Netatmo Welcome

Najnovšie môže byť popri funkcii rozpoznávania tvárí vybavená aj doplnkovými pohybovými a otrasovými senzormi a sirénou, celý systém možno ovládať cez aplikáciu

Netatmo je medzi domácimi IoT zariadeniami už pojmom, je obľúbená aj u majiteľov zariadení s operačným systémom iOS, kde sa etablovala sériou komponentov, pri ktorých výrazne dbala nielen na funkčnosť, ale aj na dizajn, ktorý pri mnohých korešpondoval s dizajnom zariadení od Apple.

Jedným z nich je domáca kamera s rozpoznávaním tvárí a nočným videním, príznačne nazvaná Welcome. Komunikuje nielen so zariadeniami so systémom iOS, ale aj s Androidom a najnovšie sa dá ovládať aj prostredníctvom Alexy od Amazonu.

.U nás sa dala v čase publikovania tohto článku kúpiť približne za 200 eur a onedlho bude drahšia. Nie je to však zlá správa, pretože drahšia bude kvôli rozšíreniu funkcionality, vďaka čomu z naj bez problému spravíte bytový alarm.

Netatmo Welcome – doplnkový snímač na dvere. Foto: Netatmo

 

Chce to však softvérový aj hardvérový upgrade, ktorý bol pred pár dňami predstavený na veľtrhu IFA v Berlíne. Ten zahŕňa pohybové a otrasové senzory a sirénu. Kamera má navyše výhodu, že aj bez ich aktivácie dokáže spoznať „cudzích“ ľudí, vie ich natočiť, záznam odoslať do cloudu a prostredníctvom aplikácie Security upozorní majiteľa.

Netatmo – siréna (110 dB) má nastaviteľné rôzne typy alarmu – napríklad aj detský plač. Foto: Netatmo

Možno ju samozrejme nastaviť ak, aby na cudzích ľudí upozorňovala len vtedy, ak nikto z domácich nie je doma. Siréna (110 dB) má celú škálu zvukov, ktoré môžu votrelca zaskočiť, patrí medzi ne napríklad aj detský plač.

Spôsob komunikácie medzi kamerou, cloudom a aplikáciou v smartfóne, dĺžku videa, parametre sirény, reakcie kamery na cudzích a mnoho ďalších vecí možno nastaviť cez aplikáciu.

Takéto riešenie je samozrejme vhodné hlavne do menších bytov, komplexné alarmy, určené pre viacúrovňové stavby s množstvom miestností a vchodov nahradiť nedokáže.

Vylepšená kamera Welcome – aj so zvýhodneným balíčkom senzorov a sirénou sa do predaja ako Smart Security System dostane už v priebehu jesene.