Úvod Fotoaparáty a kamery Nikon ako prvý sprístupnil videovýstup vo formáte RAW priamo z plnoformátovej bezzrkadlovky...

Nikon ako prvý sprístupnil videovýstup vo formáte RAW priamo z plnoformátovej bezzrkadlovky cez HDMI

26
Nikon
Nikon Z 6

Táto aktualizácia prichádza s vydaním firmvéru 2.20. Používatelia fotoaparátov Z 7 a Z 6 budú môcť využívať výstup 12-bitového dátového prúdu videa vo formáte RAW do externého rekordéra Atomos Ninja V, ktorý je súčasťou pokročilej súpravy Nikon Z 6 pre video.

Aby boli externé rekordéry Atomos Ninja V kompatibilné so záznamom videa vo formáte Nikon RAW, môžu tiež vyžadovať aktualizáciu firmvéru. Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke Atomos.

Dátový prúd videa je zaznamenávaný ako ProRes RAW – čo je formát videa RAW vyvinutý spoločnosťou Apple Inc. v roku 2018, ktorý zachováva presnosť farieb a rozširuje rozsah jasu a detaily v tieňoch. Tvorcovia videa získajú výhodu maximálnej flexibility pri postprodukcii bez spomalenia úprav, čo je ideálne napríklad pre pracovné postupy HDR.

Čítajte viac: Súťaž Nikon Small World: Pozrite si desať víťazných fotografií

Po prevzatí aktualizácie firmvéru 2.20 je možné nainštalovať podporu videovýstupu vo formáte RAW do fotoaparátov Z 7 a Z 6 v servisoch Nikon. Táto služba bude bezplatná pre všetky fotoaparáty Nikon Z 6, ktoré boli zakúpené ako súčasť pokročilej súpravy Z 6 pre video