Úvod Ostatné Forestry Pro II: Nikon predstavil nový odolný laserový diaľkomer

Forestry Pro II: Nikon predstavil nový odolný laserový diaľkomer

160
Nikon Forestry Pro II nahrádza rovnomenný model, ktorý je na trhu už vyše 5 rokov.

Diaľkomer Forestry Pro II je inováciou modelu Forestry Pro.  Má predĺžený maximálny rozsah merania – od 7,5 m do 1 600 m – a poskytuje vyššiu presnosť a rýchlejšiu odozvu.

Merania s novým Forestry Pro II zahŕňajú skutočnú vzdialenosť, vodorovnú vzdialenosť, výšku, uhol a výškový rozdiel medzi dvoma cieľmi. Keď je viditeľná spodná a vrchná časť objektu, môžete použiť dvojbodové meranie. Trojbodové meranie poskytuje presné vyhodnotenie aj v prípade, že je spodná a/alebo vrchná časť objektu zakrytá.

Čítajte viac: Pre jachtárov aj astronómov – Nikon ukázal nové binokulárne profi ďalekohľady

Nový diaľkomer má aj systém prepínania priority cieľov na meranie dvoch prekrývajúcich sa objektov. Režim priority prvého objektu zobrazuje vzdialenosť k najbližšiemu objektu a je tým pádom vhodný na meranie vzdialenosti k objektu pred pozadím, s ktorým sa prekrýva. Režim priority vzdialeného cieľa je presne opačný –  zobrazuje vzdialenosť k najvzdialenejšiemu objektu a je vhodný napríklad pre pouv zalesnených oblastiach.

Výsledky sa tiež zobrazujú na väčšom externom displeji, ktorého veľkosť narástla zo 4,3 cm (1,7 palca) na 5,3 cm (2,1 palca). Externý displej má nastaviteľné podsvietenie s troma úrovňami jasu, aby boli hodnoty dobre čitateľné aj v tmavom lese. Nová funkcia denníka umožňuje zaznamenať až 250 meraní, ktoré sa zobrazujú v očíslovanom poradí na podsvietenom externom displeji.

Čítajte viac:

Futurelight: Nový odolný a maximálne priedušný technomateriál chce zosadiť z trónu Gore-tex!

Forestry Pro II je vodotesný (vydrží 10 minút v hĺbke maximálne 1 m) a odolný voči zahmlievaniu, nie je však určený na použitie pod vodou. Priestor pre batériu je odolný voči dažďu.

Cena nového Forestry Pro II zatiaľ nie je známa, no možno ju odhadnúť podľa ceny jeho predchodcu, ktorý sa u nás predáva približne za 450 eur.