Úvod Inteligentný dom The Sinclair – pozrite sa, ako funguje prvý digitálny hotel na svete

The Sinclair – pozrite sa, ako funguje prvý digitálny hotel na svete

320

Hotelový hosť si v hoteli Sinclair môže pomocou aplikácie presne upraviť teplotu miestnosti, nastaviť svetlo v spálni a kúpeľni, tienenie okien a dokonca aj teplotu sprchy. Prakticky všetky spotrebiče v ňom sú napojené na internet.

Americký Texas ukrýva štýlový a samozrejme patrične luxusný hotel Sinclair, ktorého korene siahajú až na začiatok 20-teho storočia. Jeho vzhľad, či zariadenie je plné odkazov na bohatú históriu, technológie sú však súčasné a zobrala si ich na starosť spoločnosť Intel. A tak sa technológia internetu vecí (IoT) ponorila do DNA hotela „The Sinclair“, ktorý dnes funguje ako prvý úplne digitálny hotel.

Medzi samozrejmosti patria senzory na izbe, vstupné brány s technológiami IoT, reštauračné drezy a spotrebiče založené na IoT. Technológie založené na procesoroch Intel sprístupňujú hotelu najmodernejšie vlastnosti ako inteligentné funkcie, unikátny rezervačný systém, digitálne predajné miesta, sieťovú infraštruktúru a ďalšie služby pre hostí, ako sú mobilný kľúč či bezdrôtové nabíjanie.

Hotelový hosť si tak v hoteli Sinclair môže pomocou aplikácie presne upraviť teplotu miestnosti, nastaviť svetlo v spálni a kúpeľni, tienenie okien a dokonca aj teplotu sprchy. Akonáhle sa technológia z hotela Sinclair dostane do hotelov po celom svete, hostia budú môcť počítať aj s preferovaným nastavením upravujúc každú ďalšiu hotelovú izbu skôr, ako do nej vstúpia.

Celý nápad vznikol vďaka problémom s osvetľovacím LED systémom v inej budove. Majiteľ pôvodne hľadal systém iba pre svetlá, ktorý by nemusel byť zapájaný elektrikárom a nevyžadoval patentovaný softvér.

Čítajte viac: Hotel v Japonsku otvoril izby, v ktorých sa papuče upracú samé

Dnes jeho systém ovláda viac ako 2 000 svietidiel, minibárov a automatických odtieňov okien v celom hoteli Sinclair. Každé zariadenie má svoju vlastnú IP adresu a môže byť diaľkovo ovládané personálom a hosťami. Sinclair je prvý hotel, ktorý využíva technológiu PoE (energia cez ethernet), ktorá má znížiť spotrebu energie o 40%.

Viac ale uvidíte v krátkom videu: