Úvod Quanta BLACK Nokia predstavila svoj prvý smart televízor s rozlíšením 4K

Nokia predstavila svoj prvý smart televízor s rozlíšením 4K

38
Nokia
Prvý smart televízor značky Nokia sa začal predávať pred pár dňami.

Ak ste na prvý smart televízor značky Nokia zvedaví, budete musieť počkať, začiatkom decembra bol premiérovo uvedený na indický trh.  Predáva sa tam približne za 42-tisíc rupií, v prepočte za 530 eur.

Presné modelové označenie inteligentného televízoru Nokia je 55CAUHDN. Ako už možno dešifrovať z jej názvu, má uhlopriečku 55 palcov, čo je necelých 140 cm a má len minimálny rám.

Nokia
Televízor má uhlopriečku 55 palcov.

Že je inteligentný, znamená, že je vybavený operačným systémom Android vo verzii 9.0 a má 16 GB úložný priestor.

K tomu má 4-jádrový procesor CA53 s frekvenciou 1,0 GHz, 2,25 GB RAM a GPU Mali 450.

To všetko môže využívať na zobrazovanie aplikácií, ako napríklad YouTube, Netflix a ďalších, ktoré si možno stiahnuť z Play Store.

Z hľadiska výbavy má 3 HDMI porty, 2 USB porty, wi-fi, ethernetovú prípojku  a o ozvučenie sa stará renomovaná značka JBL s 24-wattovými reproduktormi, podporované je Dolby Audio a DTS TruSurround.

A aby sme nezabudli na zobrazovacie parametre: televízor má statický kontrast 1200:1, 400 nitov, pozorovacie uhly 178 stupňov a LED podsvietenie. Displej má rozlíšenie 3 840 x 2 160 pix, nechýba podpora Dolby Vision HDR a HDR 10.

Čítajte viac:

Prichádzajú nové smart TV od Xiaomi – s Android TV 9.0 a hlasovým asistentom

Ak vás zaujíma, prečo Nokia svoj prvý smart  televízor uviedla v Indii, dôvod je prozaický. Slávna fínska značka už dlho nie je len fínskou a časť príjmu jej plynie z licencovania známeho mena. A presne takúto licenciu na televízory Nokia získal indický Flipkart, takže ich predaj začne v Indii, predpokladá sa však jeho rozšírenie na ďalšie trhy, takže sa ho dočkáme možno aj u nás.