Úvod Mobily Nová aktualizácia iOS 13 umožní ľahšiu prácu s fotkami a kontrolu...

Nová aktualizácia iOS 13 umožní ľahšiu prácu s fotkami a kontrolu detí

28

Okrem tradičných bezpečnostných opráv môže rodič po novom kontrolovať čas, ktorý s telefónom strávia jeho deti

iOS vo verzii 13.3 (aktualizácia je už dostupná, veľkosť – aj v závislosti od zariadenia – je cca 500 až 700 MB) uvádza napríklad opravený „Dark Mode,“ ktorý by už mal fungovať bezchybne a nevypínať sa pri inverznom zobrazení, vylepšila sa aj práva s fotkami a spôsob ich vyhľadávania a editovania.

Aktualizácia umožní aj jednoduchšie zabezpečené prihlasovanie do aplikácií či webstránok pomocou jedného kliku a možní v Safari využívanie NFC, USB a Lightning FIDO2-kompatibilných bezpečnostných kľúčov.

Dôležitým vylepšením vo verzii iOS 13.3 je zlepšenie odozvy samotného operačného systému, ktoré urýchli aj spúšťanie aplikácii a dokonca zmenší objem dát pri sťahovaní nových aplikácii. Zrýchlenie identifikácie majiteľa pomocou Face ID je príjemnou čerešničkou.

Tak ale, ako sa spoločnosť začína venovať aj negatívnym vplyvom informačných technológii na naše životy, Apple prináša užitočnú pomôcku pre rodičov, ktorí svoj telefón občas požičiavajú svojim deťom alebo pre tie rodiny, kde už deti majú aj svoje vlastné zariadenia.

Čítajte viac: Spustenie služby Apple TV+ na Slovensku: 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť

Tieto nástroje umožňujú lepšiu kontrolu nad tým, s kým deti telefonujú, s kým si píšu alebo s kým využívajú aplikáciu FaceTime. Dokážu tiež upraviť zoznam kontaktov, ktorí sa deťom zobrazuje a vedia rodičom povedať, koľko z celkového onlune času napríklad strávili četom.

Kompletný zoznam zmien nájdete na stránke výrobcu.