Úvod Ostatné Liebherr na výstavu Agritechnica prinesie digitálnu inteligentnú kameru MDC3 v úplne novom...

Liebherr na výstavu Agritechnica prinesie digitálnu inteligentnú kameru MDC3 v úplne novom prevedení

16

Spomínané novinky sú kompletne prepracovaná digitálna inteligentná kamera MDC3 a prispôsobiteľná rodina displejov DC5. Liebherr ich predstaví už o mesiac na prestížnej výstave Agritechnica 2019.

Inteligentná kamera MDC3 je vybavená funkciou High Dynamic Range, zvýšenou citlivosťou na svetlo 1 mililux a kontrastom s rozsahom 132 decibelov. Vďaka tomu kamera ponúkne obrázky s vysokým kontrastom aj bez preexponovania alebo podexponovania v kabíne vodiča. Dôležité detaily obrazu sú k dispozícii aj v extrémne náročných svetelných podmienkach.

Funkcia korekcie šošoviek eliminuje efekt rybieho oka a vodičovi uľahčuje interpretáciu obrazu – čo samozrejme umožňuje väčšie pohodlie a bezpečnosť pri práci. Vďaka sofistikovanému algoritmu HDR a vysokému rozsahu kontrastu si vodič vďaka takejto kamere zachováva jasný výhľad aj za veľmi tmavých alebo extrémne jasných svetelných podmienok, čo zvyšuje bezpečnosť a produktivitu práce.

Digitálne priblíženie kamery MDC3 umožňuje operátorom zobraziť požadovanú oblasť s veľkým zväčšením, čo je užitočné najmä pri podrobnom pozorovaní pracovných procesov. „Multicasting“ zase umožňuje súčasné zobrazenie obrazu na viacerých zobrazovacích zariadeniach – čo sa môže osvedčiť najmä pri väčších strojoch. Modul MDC3 môže byť tiež použitý ako optický obrazový senzor.

Inteligentná kamera a piata generácia riadiacich jednotiek displeja (DC5) s procesorom i.MX6 a softvérovým prostredím Linux / Yocto spoločne tvoria veľmi výkonný systém monitorovacích systémov. Model DC5 prináša do kabíny vodiča aj vizuálny komfort a výpočtový výkon. Vďaka vysokej úrovni ochrany sú MDC3 (so stupňom odolnosti IP6K9K) a DC5 (so stupňom odolnosti IP65) vhodné pre veľmi náročné prevádzkové podmienky. Navyše, toto osvedčené riešenie poskytuje optimálny základ pre špecifický vývoj pre špeciálne potreby jednotlivých zákazníkov.