Úvod Mobily V60 ThinQ 5G – Vlajková loď LG má dva oddelené displeje

V60 ThinQ 5G – Vlajková loď LG má dva oddelené displeje

18

Smartfón V60 ThinQ 5G ukazuje, že na budúcnosť veľkých displejov sa dá pozrieť úplne inak – LG k telefónu totiž “pribalila” ďalší prídavný.

LG V60 ThinQ 5G má možno komplikované meno, to ste však tento telefón ani nevybalili. Z jeho balenia totiž okrem novinky vybehne aj špeciálny obal s druhým displejom. LG síce bude ospevovať konektivitu, 5G by však už malo byť štandardom každej vlajkovej lode, ktorá atakuje podobnú cenovú hladinu. Pozrime sa ale na samotný telefón detailnejšie.

Kvalitne pôsobiace telo samotného telefónu nijako nenaznačuje, čo sa ukrýva pod ním. Prekvapením číslo jedna je batéria. 5000 mAh je naozaj slušná kapacita, vďaka ktorej by ste s telefónom mohli prežiť dva plnohodnotné dni, otázne je však, ako veľmi budete používať spomínaný obal. Druhý displej si totiž potiahne zase z hlavnej batérie. Táto dvojica bude navyše spolu vážiť až 348 gramov a vrecko nohavíc sa asi nepoteší. Vzhľadom na ponúkanú funkcionalitu (druhý displej je samostatnou jednotkou, ktorá nevie priamo rozšíriť hlavnú zobrazovaciu plochu, iba zobrazovať iný obsah) je však dosť možné, že vám k životu bude stačiť iba samotné telo V60-tky s jej operačným systémom Android 10.

Nejde len o displej

Na nej by vás mohol potešiť napríklad taký fotoaparát, ktorý je vybavený dvoma zadnými kamerami a senzormi Time of Flight (ToF). Hlavný objektív s rozlíšením 64 MP pre ostrejší a jasnejší obraz bez ohľadu na svetelné podmienky dopĺňa širokouhlý objektív s rozlíšením 13 MP, ktorý sa stará o pohyblivejšie a všestrannejšie zábery. LG V60 ThinQ 5G podporuje aj nahrávanie videa v rozlíšení 8K. Predná kamera má rozlíšenie 10 MP a napriek prítomnosti klasického audiojacku ponúka aj odolnosť IP68 proti prachu i vode.

LG si dá záležať aj na zvuku. Štyri úplne nové, vysoko výkonné mikrofóny umožňujú nahrávanie zvukov z rôznych smerov, aby poskytovali realistický zvukový zážitok bez ohľadu na okolie. Zariadenie tiež ponúka funkciu Voice Bokeh, funkciu, ktorá oddeľuje hlasy používateľov od šumu v pozadí a k dispozícii je aj LG 3D Sound Engine, technológia spracovania zvuku, ktorá bola prvýkrát uvedená na televízoroch LG OLED. Táto technológia rozpoznáva typ obsahu a podľa toho optimalizuje zvuk pre s ohľadom na kvalitu jeho podania.

Samotný displej má veľkosť 6,8-palcov (OLED) a tak ako sa v tejto triede patrí, o výkon sa stará Qualcomm Snapdragon 865 s modemom Qualcomm Snapdragon X55 5G. Operačná pamäť má kapacitu 8GB, úložisko zase 128 alebo 256GB (rozšíriteľné vďaka microSD až na 2TB). Novinka odštartovala svoje predaje samozrejme najprv v Amerike, na jej predstavenie na Slovensku si ale budeme ešte musieť počkať. Či sa náš trh dostane v balení bez dodatočného displeja alebo s ním určí jeho koncovú cenu, ktorá by sa mohla pohybovať na hranici 800 eur bez druhého displeja alebo 1000 eur s ním.