Úvod Quanta BLACK Nové 4K LCD televízory Panasonic prichádzajú so super výbavou

Nové 4K LCD televízory Panasonic prichádzajú so super výbavou

75
Panasonic

Technologicky dobre vybavené televízory Panasonic sú dostupné už od tohto mesiaca a odporúčané  ceny sa pohybujú od 800 o 1 500 eur.

Skutočná sila novej série televízorov Panasonic spočíva vo vynikajúcej kvalite obrazu a zvuku. Tuner Quattro twin koncept s dvomi slotmi CI zaručuje dokonalý príjem prostredníctvom antény, satelitu, kábla alebo IP TV. Zariadenia série HXW904 podporujú všetky dôležité formáty HDR, ako sú HDR10 / PQ, HLG, HDR10 +, Dolby Vision a HLG Photo. Aplikácia HbbTV Operator a mnoho ďalších funkcií dopĺňa celkový balík pre nové televízne možnosti.

Celá štvorica (k dispozícii sú TV s rozmermi 43, 49, 55 a 65 palcov) ponúka jedinečnú kombináciu dizajnu a funkčnosti. Vďaka vysokokvalitnému kovovému dizajnu zariadenia elegantne zapadnú do každej obývacej izby. Špeciálne nožičky zase uľahčia inštaláciu.

Ale späť k technológiám. Procesor HCX a obnovovacia frekvencia 1600 Hz (bmr) zabezpečujú pôsobivú čistotu a vysokú ostrosť pohybu. Séria má navyše HDR Cinema Display, ktorý ponúka ešte viac jasu.

Nové modely Panasonic sú vybavené funkciou Cinema Surround Sound Pro a Dolby Atmos, ktorá sľubuje divákom pocit úplného zžitia s obrazovým obsahom vďaka pocitom obklopenia dialógmi, zvukovými efektmi a hudbou. HDMI 2.1 vstupy s ALLM (Auto Low Latency Mode) ponúkajú bohaté možnosti pripojenia, ktoré sa postarajú o automatický výber režimu s najnižšou latenciou pri pripojení kompatibilných zariadení ako sú napríklad herné konzoly. Séria HXW904 tiež ponúka možnosť pripojenia externého subwoofera – pre každého, kto chce ešte silnejšiu basovú odozvu.

Univerzálne

Tuner Quattro twin koncept  je vybavený všetkými prijímacími kanálmi – pre najvyššiu mieru flexibility pri televíznom príjme. Televízory sú preto dokonale vhodné na príjem prostredníctvom satelitu, kábla i antény. Nebudete tak potrebovať externý set-top box. Vďaka koncepcii Twin Concept je možné sledovať živé vysielanie, zatiaľ čo na pevný disk USB je možné súčasne nahrať až dva programy vo formáte UHD. Dva sloty CI Plus umožňujú aj dešifrovanie programov platenej televízie.

Séria HXW904 podporuje štandard HbbTV Operator App, ktorý bol predstavený prvýkrát v minulom roku, čo ďalej zjednodušuje denné používanie televízora a ponúka nové možnosti a funkcie. Vďaka tomu môžu používatelia využívať ponuky HD + a Xumo (pre Nemecko), HD Austria (pre Rakúsko) bez ďalšieho hardvéru, ako je externý modul alebo set-top box a súvisiace náklady. Bez registrácie môže divák napríklad bezplatne prijímať všetky bežné bezplatné kanály, ako aj 24 súkromných kanálov HD a 3 kanály UHD, ktoré sú súčasťou balíka HD +, na šesť mesiacov.

Nové modely LCD 4K tiež obsahujú novú verziu inovatívneho používateľského rozhrania My Home Screen 5.0, ktorá ponúka maximálne pohodlie a ďalej zvyšuje užívateľskú prívetivosť v porovnaní s oceňovaným predchodcom. Televízory sú dostupné už od tohto mesiaca a odporúčané maloobchodné ceny jednotlivých modelov sú nasledovné. TX-65HXW904 bude stáť 1499 eur, TX-55HXW904 1099 eur, TX-49HXW904 999 eur a TX-43HXW904 799 eur.