Úvod Quanta WHITE Nové indukčné panely Electrolux majú samonastaviteľné zóny, prispôsobia sa hrncom rôznych veľkostí

Nové indukčné panely Electrolux majú samonastaviteľné zóny, prispôsobia sa hrncom rôznych veľkostí

153

Indukčné varné dosky Electrolux 700 SenseFry a 600 SenseBoil so samonastaviteľnými zónami Infinite sa dokážu perfektne prispôsobiť hrncom a panviciam rôznych veľkostí. Navyše snímače rozoznajú, kedy tekutina dosiahne bod varu a automaticky znížia teplotu z vrenia na mierny var.

Indukčné varenie, ktoré v nových doskách využíva aj Electrolux,  funguje na princípe elektromagnetického vlnenia, keď elektrický prúd vytvára v cievke indukčného panelu silné magnetické pole. To sa prenáša do dna hrnca alebo panvice a teplo sa vytvára priamo tam.

Aj to je jeden z dôvodov a zároveň asi hlavná výhoda – na indukčnom paneli sa asi nikdy nepopálite. Na druhú stranu, na varenie potrebujete nádoby s magnetickým dnom, čo vám prezradí obyčajný magnet, priložený na hrniec.

Indukčné varné dosky Electrolux 700 SenseFry a 600 SenseBoil so samonastaviteľnými zónami Infinite sa dokážu perfektne prispôsobiť hrncom a panviciam rôznych veľkostí.

Panely radu 800 SenseFry s funkciou FlexiBridge poskytujú tri možnosti rozloženia plochy ohrevu a spojenie zón do veľkej plochy pre tie najväčšie hrnce a panvice. Takáto kompaktnosť sa prejaví na expresnej rýchlosti zohrievania aj na spotrebe energie.

Jednotlivé zóny sa nastavujú intuitívne, doslova jedným prstom. Čas varenia je individuálne nastaviteľný pre každú zónu zvlášť. To umožňuje venovať sa iným veciam a zároveň mať varenie pod kontrolou.

Čítajte viac:

PowerPro Roller: Vysavače Electrolux majú inovatívnu hubicu, ktorá rovnako dobre zvládne najmenšie odrobinky aj zvieracie chlpy

Ak potrebujete okamžite zohriať väčšie množstvo, okamžitý intenzívny ohrev PowerBoost neprekoná ani rýchlovarná kanvica. S funkciou SenseBoil vám voda nevyvrie a šetríte aj energiu. Snímač rozozná, kedy tekutina dosiahne bod varu a automaticky zníži teplotu z vrenia na mierny var. Milovníci palaciniek, rezňov a vyprážaných jedál ocenia funkciu SenseFry.

Snímač vyprážania udržiava optimálnu teplotu na celom povrchu panvice, takže palacinky alebo fašírky budú rovnomerne prepečené aj bez vášho zásahu a úprav teploty. Na vás je už len v správny čas ich otočiť.

Funkcia Hob2Hood bezdrôtovo prepája varný panel s odsávačom pár. Ten automaticky prispôsobuje intenzitu odsávania podľa výkonu varného panelu. Výpary sa tak nešíria z kuchyne do celého bytu a efekt riadeného odsávania sa prejaví aj na spotrebe elektriny.

Jednoduchá údržba

Aj keď vám náhodou z hrnca niečo „ujde“, na indukčných paneloch sa netvoria pripáleniny. Panel ohrieva iba teplo z hrnca, preto je vlažný, nie horúci a zvyšky stačí jednoducho zotrieť špongiou s bežným saponátom na umývanie riadu. Odporúčame varný panel aj preleštiť špeciálnym čistiacim prostriedkom.

Životnosť indukčných varných panelov nie je limitovaná mechanickými časťami. Pri správnej inštalácii vám bude indukčný panel slúžiť dlhé roky. Keďže pri varení nedochádza k tepelným stratám, spotreba energie je výrazne nižšia – v porovnaní s elektrickými varnými panelmi je to až o 25 % menej. Ak vezmeme do úvahy aj komfort pri varení, je indukčný varný panel bez debaty to najlepšie, čo si do kuchyne môžete dať.