Úvod Quanta BLACK Novinky od Telekomu: Kompletne prepracovaná aplikácia Magio GO, nový televízny kanál a...

Novinky od Telekomu: Kompletne prepracovaná aplikácia Magio GO, nový televízny kanál a úplne nový Magio Go TV box

472
Telekom predstavil svoje novinky, týkajúce sa najmä televíznej ponuky a služieb.

Telekom dnes predstavil kompletne prepracovanú aplikáciu Magio GO vo verzii 3.0, nový komediálne ladený lokalizovaný kanál, ktorý pribudne do ponuky televíznych staníc a aj netrpezlivo očakávaný Magio GO TV Box novej generácie s podporou 4K

Do televíznej ponuky pribúda najmä nový lokalizovaný televízny kanál Comedy House. V ňom nebudú chýbať krátke humorné scénky, skrytá kamera a aj vlastný obsah, s tvorbou ktorého pomáha aj renomovaný režisér Peter Núñez. Ten mal byť spustený už dnes, no s ohľadom na nedávne tragické udalosti je jeho spustenie odložené na začiatok budúceho týždňa.

Najväčšou novinkou je kompletne prepracovaná aplikácia Magio GO vo verzii 3.0.

Do ponuky pribudla aj hudobná televízna stanica Šláger  2 a v decembri sa výraznejšie rozšíri ponuka požičovne Magio Kino. V januári sa diváci pre zmenu môžu tešiť aj na nový maďarský kanál  LiChi a Arenu Sport.

Keďže súčasťou cenovo zvýhodnenej ponuky Telekomu sú aj stanice HBO a mobilná verzia HBO Go, nechýba ani zaujímavý obsah. Už túto nedeľu si bude možné premiérovo pozrieť prvé dva diely česko-slovenského špionážneho seriálu Bez vědomí.  Na HBO GO bude dokonca už ráno v deň televíznej premiéry sprístupnený celý seriál.

Aplikácia Magio GO 3.0

Ďalšou novinkou je kompletne prepracovaná aplikácia  Magio GO, aktuálne vo verzii 3.0. Tá  prichádza dokonca aj na smart televízory. Spočiatku je dostupná pre Samsungy s OS Tizen, vyrobené v roku 2017 a novšie a pre prijímače s Android TV.  V ich prípade ide najmä o značky Philips, Sony, prípadne ďalších výrobcov.

Súčasťou aplikácie Magio GO bude aj videopožičovňa.

Okrem kompletne prepracovaného užívateľského rozhrania aplikácia umožňuje rozhodnúť sa, či ju chcete použiť len cez wi-fi alebo aj s mobilnými dátami. Má dva režimy obrazu, niekoľko kvalitatívnych stupňov, vrátane voľby optimálneho v závislosti od rýchlosti dostupného internetu. Jej súčasťou je aj videopožičovňa Magio Kino, obsah bude postupne pribúdať.

Magio GO TV Box sa dá prenajať za necelé tri eurá mesačne.

Praktickým vylepšením je, že film, ktorý rozpozeráte v jednom zariadení možno dopozerať v inom presne od momentu, v ktorom ste pozeranie na pôvodnom prerušili. Zásadným spôsobom sa zvýšila aj kapacita nahrávok. Aktuálne  na 30, resp. 60 hodín, v závislosti od vybranej služby. Tie budú v cloude dostupné 60 dní, potom sa premažú.

Čítajte viac: Telekom predstavil svoju vianočnú ponuku. Bude o dátach a hardvéri

Aplikácie je samozrejme, tak ako doteraz, dostupná aj pre mobilné zariadenia, teda tablety a smartfóny, stiahnuť ju možno cez App Store a Google Play.

Magio GO TV box má kompaktné rozmery.

A aby sme nezabudli – konečne prichádza aj úplne nový Magio GO TV box, bežiaci na Android TV 8.0 a s podporou 4K a možnosťou pripojenia DVBT-2 antény. Aplikácia Magio GO je v ňom už predinštalovaná. Ďalšie aplikácie možno stiahnuť z Play Store. Pre záujemcov je Magio GO TV Box k dispozícii už od 2,95 eura mesačne.