Úvod Menšie kuchynské spotrebiče a roboty Nový food procesor Bosch Cookit zjednoduší prípravu jedla tak, že sa vám...

Nový food procesor Bosch Cookit zjednoduší prípravu jedla tak, že sa vám bude chcieť variť každý deň

479

V dnešnej uponáhľanej dobe je varenie veľmi obľúbenou formou relaxu, no nájsť si naň čas je pre bežných ľudí čoraz náročnejšie. Prvý food procesor od Bosch ponúka viacero automatických programov, ilustrované návody a kapacitu tri litre, takže sa z neho naje celá rodina.

Čerstvo uvarené jedlo má vždy vyššiu hodnotu ako polotovary a ak nie je varenie vašim koníčkom, a beriete to skôr ako povinnosť, je ťažké si preň nájsť dostatok času. Spôsob, ako čerstvo navariť a pritom nestráviť pri hrncoch priveľa času, predstavuje práve food procesor.

Dajte priestor svojej kreativite, spoľahnite sa na automatické programy, alebo nechajte Cookit aby vám pri varení asistoval krok za krokom. Stačí si vybrať z ponuky receptov a spotrebič vás prevedie celým procesom prípravy.

No a čo už by to bolo za moderné zariadenie do kuchyne, keby sa nedalo pripojiť k aplikácii Home Connect. S jej pomocou je možné aktualizovať vstavaný receptár a doplniť tak nové recepty podľa chuti. Pripojenie ku ďalším zariadeniam má zopár zaujímavých výhod, môžete sa napríklad opýtať svojej virtuálnej asistentky Amazon Alexa, v akom stave je príprava jedla. Tá vám odpovie celkom presne, napríklad, že vaše rizoto bude hotové o desať minút.

Bosch Cookit ako jediné zariadenie tohto typu na trhu podporuje teploty pri varení až do 200°C. Vďaka tomu zvládne pripraviť široké spektrum jedál, dokáže zapekať aj karamelizovať. Trojlitrový XL hrniec umožní navariť dostatok jedla, aby ste si mohli pridať aj dupľu. S priemerom podobným bežnej panvici ponúka dostatok povrchu pre opekanie zeleniny či stejkov. Kontinuálne meranie teploty majú na starosti dva senzory na dne a bokoch hrnca, regulácia teploty tak prebieha dynamicky podľa aktuálnej potreby.

S Bosch Cookit môžete nechať ostatných kuchynských pomocníkov v skrini. V príslušenstve sa nachádza viacero súčastí potrebných pre prípravu širokej škály jedál. Vie mixovať, krájať, sekať, lisovať i nakrájať zeleninu na pásiky vďaka ostrým kotúčovým nožom.

Bosch Cookit bol predstavený na veľtrhu IFA 2019 a na našom trhu by sa mal objaviť začiatkom budúceho roka. Cenu zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: TS Bosch