Úvod Ostatné Bosch má nový ultraodolný rotačný laser pre profesionálov

Bosch má nový ultraodolný rotačný laser pre profesionálov

207
Bosch GRL 600 CHV Professional

Rotačný laser GRL 600 CHV Professional  má ľahké ovládanie a k tomu je odolný proti vode, prachu aj pádu z výšky až dvoch metrov

Profesionálom v stavebníctve, cestnom staviteľstve, výstavbe fasád, hál alebo utváraní krajiny poskytuje rotačný laser vysokú úroveň používateľského komfortu s horizontálnou a vertikálnou niveláciou a pracovným dosahom 600 metrov. Rotačný laser je možné ľahko prepojiť so smartfónom prostredníctvom technológie Bluetooth a následne pohodlne ovládať a nastavovať pomocou aplikácie Levelling Remote.

Bosch GRL 600 CHV Professional
Bosch GRL 600 CHV Professional

Okrem GRL 600 CHV Professional ponúka vždy prehľad o svojom stave prostredníctvom používateľského rozhrania. Rotačný laser je robustný pre rôzne použitia na stavenisku, vo vnútorných aj vonkajších priestoroch. Je prachotesný aj vodotesný s krytím IP 68 – vďaka uzamykateľnému priestoru to platí aj pre akumulátor.

Bočné úchyty chránia rotujúci laser pred nárazmi a pri použití sa statívom do výšky dvoch metrov činí zariadenie odolným pri prevrhnutí. Novinkou je integrovaná funkcia dvojitého naklápania. Používa sa napríklad vtedy, keď má byť odvodnenie nasmerované k centrálnemu odtoku – a zaisťuje presné výsledky vďaka možnosti zadanie oboch sklonov priamo na prístroji alebo prostredníctvom aplikácie.

Aplikácia Levelling Remote ponúka ďalšiu pridanú hodnotu, používa sa napríklad na vizualizáciu funkcie dvojitého náklonu. Sklony so sklonom osí X a Y ± 8,5 percent je možné ľahko zobraziť a nastaviť. Väčšie sklony je možné nastaviť ručne podľa potreby – vďaka tomu je rozsah použitia veľmi široký.

Bosch GRL 600 CHV Professional

Medzi ďalšie funkcie, ktoré je možné nastaviť pomocou displeja a aplikácie, patrí napríklad uhol oscilácie, rýchlosť rotácie a Anti-Drift systém (ADS). Ten sa aktivuje akonáhle sa poloha zariadenia zmení nárazom alebo vibráciami, napríklad silným vetrom. Minimalizujú sa tak chyby merania. Je možné taktiež zabrániť rušeniu s inými rotačnými lasermi.

Laserový lúč môže byť deaktivovaný pre jednotlivé alebo súvisiace kvadranty pomocou „Mask Mode“ v aplikácii, vďaka čomu sa navzájom pri práci nerušia ani dva rovnaké prístroje. „uCal“, asistent kalibrácie šetrí čas a peniaze. Ide o veľmi podrobný návod pre jednoduchú kalibráciu. Prístroj už tak nemusí byť odosielaný na kalibráciu. Chyby merania sú minimalizované a profesionálni užívatelia sa môžu spoľahnúť na presnosť ± 0,05 milimetra na meter.

Komfortné používanie

GRL 600 CHV Professional pracuje s prijímačom LR 60 Professional. Ten je vybavený mimoriadne veľkým prijímacím poľom 125 milimetrov, a tak spoľahlivo lokalizuje laserový lúč. Keď je aktivovaná funkcie „Centre Line,“ rotujúci laser automaticky nájde stred prijímača a laser sa podľa neho vyrovná. Dva osvetlené displeje – jeden na prednej a jeden na zadnej strane prijímača – uľahčujú čítanie laserového lúča. Vďaka mäkkému úchytu (softgrip) prijímač pohodlne sedí v ruke a je ho možné jednoducho zavesiť pomocou háčikov a integrovaných magnetov alebo pripevniť na kovové povrchy, napríklad pri kalibrácii lasera.

Bosch GRL 600 CHV Professional
Aplikácia Levelling Remote

Vďaka duálnemu napájaniu je GRL 600 CHV Professional vždy pripravený na použitie: Je kompatibilný so všetkými akumulátormi systému Bosch Professional 18 V až do 8,0 Ah. Obzvlášť efektívne je použitie s vysoko výkonným akumulátorom ProCore18V s 4,0 Ah – doba prevádzky je až 60 hodín. Alternatívne je možné zariadenie používať aj so štyrmi batériami typu D-cell – súčasťou dodávky je aj vhodný adaptér.

GRL 600 CHV Professional je už v predaji za cenu od 1699 do 1827 eur v závislosti od výbavy. Medzi funkcie, ktoré profesionálom uľahčujú použitie, patrí diaľkový ovládač RC 6 Professional a nástenný držiak WM 6 Professional. Príslušenstvo ako statívy a meracie tyče sú k dispozícii v programe príslušenstvo Bosch.