Úvod Inteligentné autá a elektromobily Nový UVO Connect: Kia v Európe pridáva do áut ďalšie smart funkcie

Nový UVO Connect: Kia v Európe pridáva do áut ďalšie smart funkcie

227
UVO Connect

Už onedlho dostanú mnohé modely z európskeho radu Kia nové funkcie „Fáza II“, ktoré zdokonalia možnosti pripojenia cez UVO Connect, kontroly vozidla a spresní sa aj navigácia s odhadom hustoty premávky a rozšírenou realitou. Taktiež budú možné na diaľku kontrolovať vozidlo, ak ho zveria niekomu inému

Spoločnosť Kia Motors rozširuje ponuku služieb UVO Connect pre európskych vodičov. Už v nasledujúcich mesiacoch dostanú mnohé modely z európskeho radu Kia nové funkcie „Fáza II“, ktoré zdokonalia možnosti pripojenia ako aj kontroly vozidla.

Funkcie „Fáza II“ systému UVO Connect prinesú niekoľko nových výhod, napríklad presnejší čas cesty, asistenciu pri navigácii „na poslednej míle“ a rad funkcií na zdokonalenie konektivity. Možno k nim pristupovať prostredníctvom aplikácie UVO pre smartfóny alebo pomocou infotainmentu vo vozidle.

Jednou z najužitočnejších funkcií Fázy II, ktorá bude zdokonalená „online navigácia“. Táto služba využíva cloudové reálne aj historické údaje o premávke, aby presnejšie predpovedala hustotu premávky a poskytla zákazníkom presnejší obraz o dĺžke trvania cesty a odhadovanom čase príjazdu.

Nová funkcia „Navigácia na poslednej míle“  pomôže pokračovať v navádzaní do cieľa cesty aj po zaparkovaní a vystúpení z vozidla. To je praktické v mestách, kde sú parkovacie miesta často vzdialené od obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Ak je cieľ cesty vzdialený v rozmedzí od 200 metrov do 2 kilometrov, po vypnutí vozidla táto nová funkcia odošle upozornenie typu „push“ do aplikácie UVO v smartfóne používateľa. Tá následne umožní navigovanie cez Mapy Google tak, aby vodič mohol prísť do cieľa pešo. Možno pritom využiť funkciu rozšírenej reality „Navádzanie AR“, ktorá spustí fotoaparát smartfónu a do obrázka vloží smerové šípky AR.

Ďalšou novou funkciu je  „Prenos profilu používateľa“. Tá umožňuje kontrolovať a meniť nastavenia vozidla priamo zo smartfónu, vrátane predvolieb navigácie, rádioprijímača a bluetooth. Po zapnutí zapaľovania sa automaticky upravia preferované nastavenia priamo vo vozidle.

Medzi ďalšie nové funkcie systému UVO Connect „Fáza II“ patrí  „režim parkovacej služby“. Ak vozidlo šoféruje niekto iný, zákazníci ho môžu sledovať na diaľku. Okrem toho môžu zablokovať systém a ochrániť všetky osobné údaje, napríklad miesta v navigácii. V aplikácii UVO môžu zobraziť polohu vozidla, čas jazdy, vzdialenosť jazdy a najvyššiu rýchlosť aj v prípade, že ich vozidlo využívajú iné osoby.