Úvod Osobná hygiena Oclean X Pro: Chceli by ste sonickú zubnú kefku s umelou inteligenciou...

Oclean X Pro: Chceli by ste sonickú zubnú kefku s umelou inteligenciou a detekciou „mŕtveho uhla“?

550
Oclean X
Oclean X Pro je už vo výrobe, k prvým záujemcom sa dostane v januári budúceho roku.

Kefka Xiaomi Oclean X Pro má štyri čistiace programy, 32-stupňov nastavenia intenzity a dotykový displej, na ktorom vidíte aj správy o počasí. A bude naozaj lacná.

Sonické, respektíve ultrazvukové, zubné kefky sú v poslednom čase v móde. Ak neviete, ako presne fungujú, tak sa vyznačujú vysokou frekvenciou čistiacich pohybov, k zubom sú šetrnejšie ako klasické elektrické rotačné kefky a vedia efektívnejšie odstrániť zubný plak. A čo navyše zvláda inteligentná ultrazvuková kefka, akou chce byť aj Oclean X Pro?

Vôbec prvou takou má byť Oclean X Pro. Ak  je vám názov Oclean povedomý, je to jeden zo startupov, ktorý zobrala pod svoje krídla spoločnosť Xiaomi. Okrem iného v ňom vytvorili prvú sonickú zubnú kefku so zabudovaným dotykovým displejom (vidíte na ňom aj správy o počasí J), ktorú možno spárovať s mobilnou aplikácia. Táto kefka kontroluje čas čistenia zubov, upozorní vás, ak ňou príliš tlačíte a oznámi vám aj to, keď sú už zuby dostatočne čisté.  Predáva sa aj v našich končinách pod názvom Oclean X a stojí necelých 70 eur, čo je pre daný typ kefiek veľmi slušná cena.

Teraz Oclean prostredníctvom crowdfundingu cez Indiegogo hľadá dostatok prostriedkov na to, aby mohla  na trh uviesť pokročilejší model s označením Oclean X Pro. Pôvodne chceli vyzbierať necelých 20-tisíc eur. Tretieho decembra sa im však podarilo vyzbierať vyše 180-tisíc eur a počet predobjednávok sa priblížil štvortisícovej hranici. K prvým záujemcom by sa mala dostať už v priebehu januára budúceho roku.

Vylepšený model

A čím táto kefka tak veľmi zaujala?  Napríklad tým, že si môžete prednastaviť dĺžku čistenia zubov a po uplynutí predvoleného času sa sama vypne. Okrem toho si však môžete zvoliť štyri odlišné spôsoby čistenia zubov – bieliaci, štandardné čistenie, pre citlivé zuby a masážny. Zároveň si môžete zvoliť 20 čistiacich programov s rôznou silou a intenzitou – intenzitu možno nastaviť v 32 stupňoch.  Samozrejme, nechýba ani plnohodnotný dotykový displej s funkciami, aké sme spomenuli už pri modeli Oclean X.

A ako je to s tým slepým uhlom? Tak, ako nevidíte v spätnom zrkadle auto v určitej vzdialenosti za vami, rovnako neregistrujete, že niektoré časti chrupu si vyčistíte nedostatočne, alebo vôbec. Keďže kefka celý proces kontroluje, dokáže vás na tieto miesta upozorniť a identifikovať „slepý uhol“ daný technikou čistenia, ktorú používate. Využíva na to aj malinký 6-osový gyroskop.  Ten dokonale kontroluje techniku čistenia a vďaka nemu kefka registruje „mŕtve uhly“, respektíve slepé zóny, vznikajúce pri čistení. Celý proces dokáže vyhodnotiť a po čistení zubov vám vždy ukáže aktuálne skóre, ktoré ste pri ňom dosiahli. Vďaka tomu môžete svoju techniku čistenia postupne vylepšovať.

Čítajte viac:

Experimentálna liečba TULSA: Ultrazvuk dokázal potlačiť rakovinu prostaty až v 80 percentách prípadov

A aby sme nezabudli na umelú inteligenciu. Tú zubná kefka Oclean  X Pro využíva na automatické upravovanie frekvencie v situáciách, keď to so snahou o dokonalé vyčistenie zubov budete príliš preháňať.

A čo je na nej najzaujímavejšie?  Aj so všetkými uvedenými vylepšeniami si ju ešte stále môžete predobjednať za výrazne nižšiu cenu, než za akú sa predáva aktuálny model Oclean X. Jedna vás vyjde na 50 eur, dvojbalenie necelých sto. Ak si objednáte tri, doručenie aj na Slovensko budete mať dokonca v cene.