Úvod Klimatizácie, odvlhčovače, čističky vzduchu Dva v jednom: Kuchynský odsávač pár pre alergikov vzduch dokonale prečistí, netreba...

Dva v jednom: Kuchynský odsávač pár pre alergikov vzduch dokonale prečistí, netreba ho preto ani zapnúť

54

Vďaka filtrom  CleanAir Plus, technológii Home Connect a  senzorovej stanici Cair od NuWave sa odsávač Bosch novej generácie automaticky zapne, akonáhle senzor zaregistruje vyššie množstvo peľu vo vzduchu.

Bez ohľadu na tvar či veľkosť kuchynská linka zvyčajne potrebuje aj adekvátny výkonný odsávač pár. Podľa mnohých ide o veľmi podceňovaný spotrebič. V skutočnosti je ale napriek tomu dôležitý pre kvalitný vzduch v miestnosti. Bosch najnovšie ponúka aj riešenie, ktoré vzduch v kuchyni nielen čistí, ale zároveň neutralizuje alergény.

Aj ľudia so sennou nádchou tak budú môcť vo svojich kuchyniach bez obáv dýchať aj v peľovej sezóne. V spolupráci s technológiou Home Connect a so senzorovou stanicou Cair od NuWave sa odsávač automaticky zapne, len čo senzor zaregistruje vyššie množstvo peľu vo vzduchu.

 

Pokročilé filtre

Odsávače novej generácie využívajú unikátne filtre CleanAir Plus. Tie sa skladajú z troch vrstiev: netkanej podložky, aktívnej uhlíkovej vrstvy a biofunkčnej vrstvy.

Netkaný materiál zachytáva prach a peľ zo vzduchu, impregnovaný uhlíkový filter absorbuje silné pachy – napríklad rybí, čo oceníte nielen počas Vianoc – a taktiež prchavé organické častice.

Biofunkčný filter zas chemicky neutralizuje zachytené alergény pomocou polyfenolov. Polyfenoly a fytochemikálie sa prirodzene vyskytujú aj vo veľkom množstve potravín. Vďaka inovatívnemu filtru teraz možno z kuchynského vzduchu odstrániť viac ako 99 % peľu.

Vybrané odsávače pár značky Bosch možno navyše pripojiť aj na domácu Wi-Fi a jednoducho kontrolovať a ovládať pomocou aplikácie v mobilnom telefóne alebo tablete. Senzor PerfectAir navyše umožňuje, aby sa výkon odsávania prispôsobil aktuálnej kvalite vzduchu v miestnosti.

Čítajte viac: Samsung predstavil nové inteligentné čističky vzduchu. Sú pripojiteľné na wi-fi a schopné zachytiť 99,97 percenta nečistôt

Vďaka novému partnerstvu s technologickou spoločnosťou NuWave môžu odsávače s peľovými filtrami CleanAir Plus spolupracovať so senzorovou stanicou Cair a garantovať neustále čistý vzduch.

Táto senzorová stanica monitoruje kvalitu vzduchu vrátane jeho teploty, vlhkosti a množstva peľových častíc. Tieto informácie odovzdáva pomocou Wi-Fi odsávaču Bosch s technológiou Home Connect, ktorý môže na zmenu množstva peľu reagovať, automaticky sa zapnúť, vypnúť alebo upraviť výkon odsávania.

Senzorovú stanicu možno ovládať pomocou aplikácie alebo priamo hlasovými povelmi. Týmto spôsobom môžete napríklad jednoducho zistiť najnovšie namerané hodnoty.