Úvod Quanta SMART Oppo Watch sú zaujímavé smarthodinky so sledovaním EKG

Oppo Watch sú zaujímavé smarthodinky so sledovaním EKG

14

Čínskeho výrobcu Oppo poznáme predovšetkým ako značku smartfónov, ostatne aj nedávno predstavený Find X2 upútal svojím dizajnom i výbavou. Spolu s ním sa však do ponuky dostali aj hodinky Oppo Watch. Tie už sú z hľadisku dizajnu trošku tuctovejšie, nemusíte dlho hádať na ktorýže model sa podobajú, no funkciami nezaostávajú.

Monitoring srdcového tepu a spánkových fáz už nie je nič na čo by zákazníci reagovali, prítomnosť elektrokardiogramu je však stále nadštandardným prvkom výbavy. Oppo Watch su navyše nezávislé od smartfónu, keďže podporujú eSIM a majú aj vlastný reproduktor. Ich základom je čipset Snapdragon Wear 2500 s koprocesorom Apollo3. Táto zostava hýbe systémom ColorOS Watch, postavenom na Androide. Hodinky sú tak plne kompatibilné so všetkými androidovými telefónmi.

Hodinky budú na trhu v čiernej, zlatej a bielo-striebornej farbe, ústredným prvkom dizajnu je však 1,91“ AMOLED displej so 100% pokrytím farebného spektra DCI-P3, ukrytý za zaobleným sklíčkom. Displej má rozlíšenie 402×473 bodov čo pri danej uhlopriečke predstavuje 326 PPI. Na trhu by sa mala objaviť aj verzia s menším, 1,6“ displejom. Rýchlejšej orientácii v položkách hodiniek pomôže dvojica tlačidiel na pravej strane tela hodiniek.

Oppo Watch okrem elegantného doplnku, ktorý zobrazuje notifikácie zo smartfónu zastane aj funkciu športového trackera. Hodinky sú vodoodolné a vodotesné do úrovne piatich atmosfér. Silnou stránkou hodiniek bude ich nabíjanie. Výrobca siahol po technológii rýchleho nabíjania, ktorú používa aj vo svojich smartfónoch. Za 15 minút sa hodinky nabijú na takmer polovicu kapacity akumulátora, ktorý ho potom dokáže poháňať zhruba osem hodín. Na jedno nabitie by mali fungovať 40 hodín, takže ich postačí nabíjať každú druhú noc. Výrobca však udáva že pri aktivovanom šetriacom režime vydržia až 21 dní.

Hodinky podporujú bezkontaktné platby a rýchle párovanie pomocou NFC. V Číne by sa mali začať predávať už koncom marca, no na európsky trh im to potrvá o čosi dlhšie. Predpokladaná cena by sa mala pohybovať okolo hranice 200 dolárov.