Úvod Mobily Maxcom MS 459 Harmony – Orange prináša telefón pre seniorov s aplikáciou, umožňujúcou...

Maxcom MS 459 Harmony – Orange prináša telefón pre seniorov s aplikáciou, umožňujúcou jeho vzdialené ovládanie

82
Maxcom
Maxcom_MS459_Harmony stojí necelých 150 eur.

Novinka v ponuke zariadení od Orange sa volá Maxcom MS 459 Harmony a je určená pre seniorov, pre ktorých predstavuje jednoduchý komunikačný nástroj. Nemusia sa báť, že niečo pokazia, pretože telefón je možné ovládať aj vzdialene. Pre technicky menej zdatných je to zasa vstupná brána do sveta smartfónov.

Ak majú vaši rodičia, starí rodičia či technicky menej zdatní členovia rodiny, strach z používania smartfónu, Orange má elegantné riešenie. Aplikácia, ktorá je súčasťou telefónu Maxcom MS 459 Harmony, umožňuje vzdialenú správu telefónu. Vďaka nej je tak možné bez zložitého vysvetľovania pomôcť majiteľovi telefónu. Klasické hovory typu „Niečo som stlačila a všetko mi zmizlo…“ sa tak dajú vyriešiť rýchlejšie a podstatne jednoduchšie aj na diaľku.

Okrem toho je možné vzdialene sledovať aktuálne nastavenia telefónu, ako napríklad jas displeja, hlasitosť zvonenia, stav baterky a pamäte, podľa GPS aj presnú polohu zariadenia, nastaviť budík, pripomienku alebo aktivovať funkciu lokalizácie zariadenia. Už štandardnou súčasťou výbavy telefónov pre seniorov je aj SOS tlačidlo, vďaka ktorému si môže jeho majiteľ privolať pomoc v prípade núdze. V prípade Maxcom MS 459 Harmony sa nachádza na chrbte zariadenia.

Čítajte viac: 

Ideálny darček – Smart hodinky pre malé deti rodičov upozornia, ak opustia bezpečnú zónu, deti cez ne môžu telefonovať

Výbava novinky je pomerne sparťanská, má však svoje odôvodnenie. Displej s rozlíšením 854×480 bodov je dostatočne dobre čitateľný a zároveň zhovievavý k 2200 mAh akumulátoru. Interná pamäť má kapacitu 16 GB, do telefónu sa vmestí aj microSD karta s kapacitou do 32 GB. S celkovou hmotnosťou 180 gramov a rozmermi 138×69×11 mm síce nejde o najmenší telefón, no dobre sa bude držať aj vo väčších rukách a jeho konštrukcia bude dostatočne odolná. Súčasťou balenia je aj dokovacia nabíjačka.

Maxcom MS 459 Harmony je v Orange dostupný za 145 EUR, s paušálmi Go je možné zakúpiť ho na splátky už od sumy 1 EUR.

Zdroj: TS Orange