Úvod Ostatné Orange zvyšuje rýchlosť pripojenia na DSL a ruší dátové obmedzenie. Zrýchli aj optika

Orange zvyšuje rýchlosť pripojenia na DSL a ruší dátové obmedzenie. Zrýchli aj optika

40

Spoločnosť Orange v druhej polovici októbra zvyšuje rýchlosť pripojenia pevného DSL internetu. Rýchlejšie pripojenie si užijú aj zákazníci s optickým internetom Partner. O 100 Mbit/s stúpne aj rýchlosť pri najvyššom variante optického internetu Home Fiber, ceny sa meniť nebudú.

Zákazníci Orange s aktivovanými programami Home DSL a Home Fiber Partner už surfujú vyššími rýchlosťami a po novom aj bez dátových obmedzení. Zrušenie tzv. FUP a zvýšenie rýchlosti bude automaticky aplikované existujúcim zákazníkom uvedených paušálov a platí pre všetky varianty služby – teda Basic, Optimal aj Premium. Pre nových zákazníkov budú od polovice októbra k dispozícii už len nové parametre týchto služieb

O 100 Mbit/s stúpne aj rýchlosť pri najvyššom variante optického internetu Home Fiber

Čo sa DSL pripojenia týka, Orange upravil rýchlosti v závislosti od predplatenej služby. Základný Home Basic (aDSL) ponúkne namiesto 8/1 rýchlosť až do 10/1 Mbit/s, pri Home Basic (vDSL) narastie z 8/1 na 20/2 Mbit/s, v Home Optimal (vDSL) z 30/3 na 50/5 Mbit/s a najvyšší program Home Premium (vDSL)  bude k dispozícii s rýchlosťou do 100/10 Mbit/s namiesto doterajších 80/8 Mbit/s.

Od 16. októbra 2019 tiež vzrástla maximálna teoretická prenosová rýchlosť, ktorú ponúka najvyšší program pevného optického internetu. Program Home Premium Fiber teda ponúkne rýchlosť až do 600/60 Mbit/s.

Čítajte viac: 4ka ponúka 10 gigabajtov dát za jedno euro – má to však malé obmedzenie

Narastú aj prenosové rýchlosti pri programoch „partnerského“ internetu cez optiku Home Fiber Partner. Maximálna prenosová rýchlosť pri Home Basic Fiber Partner vzrastie z 15/1 na 30/3 Mbit/s, pri Home Optimal Fiber Partner zo 60/6 na 100/10 Mbit/s a Home Premium Fiber Partner ponúkne namiesto pôvodných 300/30 Mbit/s až na 600/60 Mbit/s.

Zdroj: TS Orange