Úvod Ostatné Microsoft potichu testuje integráciu Gmailu, Google Drive a kalendára Google priamo do...

Microsoft potichu testuje integráciu Gmailu, Google Drive a kalendára Google priamo do Outlook.com

39
Integrácie niektorých služieb Google do Outlooku patrí k praktickým nápadom.

Integrácia služieb Google do online rozhrania Outlook.com sa môže ukázať ako praktické riešenie. Umožní napríklad aj jednoduché a rýchle pripojenie dokumentov z Disku Google do oboch mailov

Testovanie tohto pomerne praktického riešenia nedávno objavili prví náhodne vybraní užívatelia. Jedným z nich bol aj Florian B, ktorý informáciu o rozšírení možností rozhrania Outlook.com zverejnil na Twitteri a následne aj na serveri The Verge.

V jeho outlookovej schránke sa totiž objavilo okno, vyzývajúce ho, aby pridal svoj Google Mail a Google kalendár do online rozhrania Outlooku a všetko jednoducho spravoval z jedného miesta.

Výzva na integráciu Gmailu. Via The Verge

Nastavenie je vraj krátke a pomerne jednoduché, následne sa vám informácie z Gmailu, kalendára Google a dokumenty a ďalšie súbory z Disku Google (Google Drive) sa objavia priamo vo webovom rozhraní Outlook.com, dizajnom pripomína mobilné aplikácie Outlooku pre iOS a Android. Rozhranie je prehľadné, pre maily existujú samostatné priečinky a aj oba kalendáre sa zobrazia vedľa seba.

Zobrazenie súborov z Google Drive v rozhraní Outlook.com. Via The Verge

Zatiaľ ide iba o prvú fázu testovania, ku ktorej bol náhodne vybraný neznámy počet užívateľov. Microsoft bol na informácie tiež veľmi skúpy, pre server The Verge len potvrdil, že nejaké podobné testovanie prebieha s cieľom zlepšiť služby a priniesť užívateľom väčší komfort. Žiadne ďalšie konkrétne informácie spoločnosť neposkytla.

Rozhranie pripomína aplikáciu Outlook pre iOS, resp. Android.

Podľa Floriana je zatiaľ možné do webového kienta Outlooku integrovať len jeden gmailový účet a pri prepínaní medzi Outlookom a Gmailom sa vždy obnoví celé rozhranie.

Čítajte viac:

Microsoft predstavil Office, unikátnu mobilnú aplikáciu obsahujúcu Word, Excel aj PowerPoint v jednom

Toto riešenie však vyzerá celkom prakticky. Napríklad integrácia Google Drive umožní užívateľom úplne jednoducho do oboch (Outlook aj Gmail) mailov pridávať v ňom uložené súbory.  Integrácia môže byť užitočná pre tých, ktorí na osobné účely používajú mailový účet Outlook a v práci pre zmenu G Suite.

Zatiaľ nie je jasné ako a na koľko užívateľov sa bude testovanie rozširovať, Microsoft to odmietol spresniť.