Úvod Mobily Páčia sa vám skladacie mobily? Zbystrite pozornosť, majú svoje muchy…

Páčia sa vám skladacie mobily? Zbystrite pozornosť, majú svoje muchy…

20

Skladacie mobily možno budú mať problém so spoľahlivosťou. Po dôkladnej rozborke spoločnosťou iFixit si na dokonalý skladací smartfón ešte radšej počkáme!

iFixit je stránka, na ktorej nájdete rôzne návody na opravovanie elektroniky fungujú na báze wiki – teda aj vďaka príspevkom verejnosti. Pod drobnohľad si zobrali aj najnovší kúsok od Motoroly – nový model Razr, patriaci medzi skladacie mobily, ktorý poriadne rozčeril hladiny nielen svojou konštrukciou, ale aj cenou, ktorá dosahuje 1500 eur.

Nečudo, že sa Razr okamžite stal vyhľadávanou obeťou rôznych testov, pričom americký CNET sa zameral na jeho sklápateľnosť. Tá sa ukázala poruchovou už po 27 000 sklopeniach, aj keď výrobca ich deklaruje 100 000 bez problémov. Samozrejme, treaba tak robiť tým správnym spôsobom a ohľaduplne.

Najnovšie sa na Razr pozrel už spomínaný portál iFixit a výsledok by vás mohol zaujímať. Po preštudovaní vnútorností tohto telefónu mu totiž udelil nie práve lichotivé skóre 1 z 10 bodov za opraviteľnosť.

Video vám ukáže všetky detaily, budete však potrebovať angličtinu:

Skladacie displeje sú úplnou novinkou, ich prípadné “muchy” ukáže až čas. Len pred pár dňami sme písali o tom, že ďalší takýto model – Samsung Galaxy Flip – sa už dá kúpiť aj na Slovensku.  Viac si o ňom môžete prečítať v tomto článku. Ani v jeho prípade ešte nie je jasné, ako to bude vyzerať so spoľahlivosťou po dlhšom používaní, prípadne pri poruchách, ktoré nebudú súčasťou záruky.

Ku cti však výrobcovi slúži, že nehazarduje s dôverou zákazníkov a  súčasťou kúpnej ceny smartfónu je aj ročné poistenie, vďaka ktorému má zákazník nárok na jednu poistnú udalosť so spoluúčasťou len 109 Eur.