Úvod Quanta BLACK Do portfólia DAB+ produktov Panasonic pribudli štýlové novinky

Do portfólia DAB+ produktov Panasonic pribudli štýlové novinky

270
Panasonic RF-D30BT
Panasonic RF-D30BT

Streamovanie zvuku bez šumu a bluetooth s retro dizajnom, to sú hlavné črty digitálneho rádia (DAB+) RF-D30BT a rádiobudíku RC-D8

Panasonic pokračuje v rozširovaní svojho produktového portfólia pre príjem DAB+. Fanúšikovia klasického rádia môžu s novým modelom RF-D30BT prijímať digitálne programy s krištáľovo čistým zvukom. Vďaka ochrane proti striekajúcej vode (IPX4), bluetooth konektivite a napájaniu tak zo siete ako aj z batérií môže slúžiť nielen ako kuchynské rádio, ale aj ako výborný spoločník na cestách. Tých, ktorí sa radi budia vďaka hudbe z rádia, zase poteší model RC-D8.

Panasonic RF-D30BT
Panasonic RF-D30BT

Dizajn odolný proti striekajúcej vode jerobí z RF-D30BT ideálne kuchynské rádio. Vďaka kompaktnému tvaru sa dá umiestniť na pracovnú dosku či na parapet. Panasonic nezabudol ani na praktický krátkodobý časovač (až do 120 minút), ktorý pripomenie koláč v rúre. Navyše, USB na zadnej strane rádia umožňuje pohodlne nabíjať telefóny.

Panasonic RF-D30BT
Panasonic RF-D30BT

Digitálne rádio prijíma nielen digitálne programy DAB+, ale aj zvyčajné stanice na frekvenciách FM. Pohodlný priamy prístup k desiatim obľúbeným kanálom ponúkajú tlačidlá v hornej časti zariadenia. Ďalšie stanice sa dajú ľahko nájsť pomocou automatického ladenia alebo veľkého ovládača ladenia na boku zariadenia. Kompaktné digitálne rádio sa jednoducho zmení na bluetooth reproduktor na prehrávanie hudby zo smartfónu alebo tabletu jediným dotykom prsta. Reproduktor s priemerom 10 cm má výkon 2 W (RMS). K dispozícii je päť nastavení ekvalizéra pre jemné doladenie: Flat, Heavy, Soft, Clear a Vocal. Pri všetkých rozhlasových programoch s vysokým podielom reči zvyšuje funkcia Clear Mode Dialogue zrozumiteľnosť jednoduchým stlačením tlačidla.

Panasonic RC-D8
Panasonic RC-D8

Pokiaľ nepotrebujete prenosný reproduktor, oceníte druhú novinku. Zariadene, ktoré vás dokáže prebudiť s krištáľovo čistým zvukom DAB+ rádia je nový rádiobudík RC-D8. Od jesene 2020 bude pribudne do ponuky ďalší model, CD RX-D70BT. Okrem veľkého časového displeja, ktorého jas možno stlmiť v troch úrovniach, vyniká novinka aj mimoriadne širokým tlačidlom na odloženie budíka a obľúbené tlačidlo pre desať rozhlasových staníc (DAB+ aj FM). Programovateľné sú dva časy budenia a časovač vypnutia. Rádiobudík tiež ponúka port USB na nabíjanie mobilných telefónov.

Panasonic RC-800
Panasonic RC-800

Digitálne rádio DAB+ RF-D30BT bude dostupné v obchodoch už od tohto augusta v cene 119 eur. Na jeseň 2020 bude nasledovať čierny rádiobudík DAB+ RC-D8 (69,99 eur) a variant FM RC-800 (39,99 eur).