Úvod Fotoaparáty a kamery Panasonic teraz k špičkovému foťáku Lumix DMC-GH5 pribalí aj profesionálny gimbal Ronin-SC

Panasonic teraz k špičkovému foťáku Lumix DMC-GH5 pribalí aj profesionálny gimbal Ronin-SC

65
Pnasonic pridáva k svojej vlajkovej lodi medzi bezrkadlovkami zdarma aj špičkový gimbal.

Okrem stabilizátora pridáva Panasonic k bezrkadlovke Lumix DMC-GH5 aj fotobatoh a predĺženú 5-ročnú záruku. Cena bonusov sa pohybuje okolo 600-eurovej hranice.

Lumix DMC-GH5 je špičková bezrkadlovka s mimoriadne odolným telom, optimalizovaná pre nakrúcenia videa. Pokiaľ ide o parametre, prístroj zvláda video v rozlíšení 4K pri 60 snímkach za sekundu. Má aj 6K foto-režim, ktorý „vytiahne“ fotografie s rozlíšením 18 Mpix z rýchlej sekvencie, alebo 8-megapixlové fotky z 60p 4K videí. Je vybavený 20,3 Mpx snímačom, vylepšeným Venus Engine procesorom, elektronickým hľadáčikom s vysokým rozlíšením a plne výklopným displejom.

Panasonic Lumix DMC-GH5

Ďalej má výborný duálny stabilizátor, množstvo prednastavených režimov a výborne zvláda aj horšie svetelné podmienky. DC-GH5 má aj  wi-fi modul pre jednoduché ovládanie i zdieľanie dát.  Pokiaľ ide o cenu, tak telo sa na Slovensku predáva približne za 1500 eur.

Čítajte viac:

EOS Ra – Canon rozširuje ponuku plnoformátových fotoaparátov o model na snímanie nočnej oblohy

Aktuálne však k nemu Panasonic ponúka naozaj zaujímavú – a hlavne praktickú – výbavu zdarma, jej cena prevyšuje 500 eur.

Konkrétne ide o výborný stabilizátor (gimbal) DJI Ronin-SC. Ten dokáže stabilizovať v troch osiach, pričom každá z nich má svoj vlastný zámok. Samotný gimbal váži 1088 gramov (gimbal 830 gramov, grip BG18 258 gramov), prídavný statív potom môže pridať ďalších 160 gramov. V zloženom stave má 220 × 200 × 75 mm, rozložený 370 × 165 × 150 mm. Pokiaľ ide o nosnosť, tá je 2 kg, takže si poradí aj s väčšími telami a objektívmi. So vstavaným akumulátor by mal vydržať fungovať až 11 hodín.

Má špeciálne rameno, ktoré neprekáža fotoaparátu ani pri veľkých zmenách záberu a umžňa držať ho rôznymi spôsobmi. Podporuje vytváranie panorám s plným 360-stupňovým pohybom. K dispozícii je aj natáčanie time-lapse, motion-lapse (time-lapse s pohybom fotoaparátu) a Motion Control.

Využíva aj technológiu ActiveTrack 3.0, ktor umožňuje namontovať na gimbal aj smartfón, aplikácia v smartfóne potom umožňuje komfortnejšie nastavenie a ovládanie gimbalu, ktorý sa pritom vďaka umelej inteligencii aj učí.  Vďaka  funkcii Force Mobile ho možno ovládať aj pomocou nakláňania telefónu. Cena tohto staboilizátoru je okolo 360 eur.

Ďalším bonusom k foťáku DC-GH5 je ešte fotobatoh Lumix DMW-PB10 s objemom 18 litrov a predĺžená 5-ročná záruka.