Úvod Ostatné Panasonic Toughbook 55 nie je lacný, no prežije takmer všetko a funguje...

Panasonic Toughbook 55 nie je lacný, no prežije takmer všetko a funguje trochu ako lego

62
panasonic toughbook
Panasonic Toughbook patrí k najodolnejším notebookom na trhu. Foto: Panasonic

Nový Toughbook 55 je odolný proti prachu a striekajúcej vode, je chránený proti pádu z výšky až 91 cm, funguje v teplotách od -20 do +60 stupňov Celzia – a priamo v teréne si ho ľahko prispôsobíte podľa potreby

Tú najdôležitejšiu vec spomeňme hneď na  úvod. Toughbook 55 umožňuje za pochodu meniť jeho funkcie pomocou univerzálnej šachty Universal Bay. Do tej je možné zasunúť napríklad čítačku čipových kariet, ďalšie úložisko, diskovú mechaniku, výkonnejšiu grafiku či čítačku odtlačkov prstov. Taktiež v prípade nutnosti maximálnej ochrany môžete hlavný disk fyzicky odpojiť.

Toughbook 55 prežije pád takmer z metrovej výšky.

Ďalej možno predný rozširujúci slot použiť na rýchlu integráciu čítačky odtlačkov prstov, RFID, alebo pre pridanie druhej batérie. Zároveň si možno podľa vlastnej potreby prispôsobiť ďalšie 3 porty zariadení vďaka rozširujúcemu slotu.

Toughbook 55 je nielen odolný, ale aj ľahký (2,08 kg), tenký (32,8 mm) a má integrovanú rukoväť na prenášanie.  Je tiež odolnejší než jeho predchodca vďaka vylepšenému krytiu IP (IP53) proti prachu a striekajúcej vode. Je chránený proti pádu z výšky až 91 cm (MIL-STD810H). Funguje aj v extrémnych teplotách od -20 ° C do +60 ° C.  Výdrž batérie je 20 hodín, s prídavnou batériou raz toľko.

Užívatelia si môžu zvoliť, ako používať kapacitný dotykový displej vďaka režimu dotyku až pre 10 prstov s rukavicami, bez nich, alebo s pomocou stylusu s tenkým hrotom pre presné písanie a ovládanie.

Nový Toughbook je vhodný pre prácu v náročnejších prostrediach. Foto: Panasonic

Nový Toughbook možno vybaviť aj príplatkovou 2Mpix infračervenou prednou kamerou a manuálnym krytom pre videokonferencie.

Pokiaľ ide o špecifikáciu, Toughbook 55 má  8. generáciu procesora Intel Core i5 vPro Quad Core. Je tiež vybavený 8GB RAM (s možnosťou až do 64 GB) a 256GB diskom SSD (s voliteľnou možnosťou 512 GB, 1 TB, OPAL 256, OPAL 512, OPAL 1 TB). Súčasťou rozhrania sú 2 porty USB 3.1, USB 3.1 typ C PD, HDMI, LAN, slot micro SDXC a voliteľný slot Dual Path Through.

Cena Toughbooku 55 začína tesne pod hranicou dvetisíc eur, k dispozícii je v troch základných prevedeniach: HD, Full-HD a Full-HD s dotykovou obrazovkou.