Úvod Počítače Philips 346B1C je zakrivený monitor s USB-C dokovaciou stanicou

Philips 346B1C je zakrivený monitor s USB-C dokovaciou stanicou

64

Philips zaradil do svojej ponuky nový zakrivený monitor 346B1C s uhlopriečkou 34“, ultrawide QHD VA panelom a integrovanou dokovaciou USB-C stanicou. Výrobca ho profiluje ako pohodlný pracovný monitor do kancelárie a ku pracovným staniciam.

CrystalClear technológia má zaručiť kvalitný obraz a zakrivený VA panel s rozlíšením 3440×1440 bodov má na to celkom dobré predpoklady. Formát displeja 21:9 je vhodný nielen pre sledovanie filmov, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ale aj pre intenzívne pracovné nasadenie. Na širokej obrazovke sa dajú ľahko porovnávať dva dokumenty, editovať tabuľky s množstvom stĺpcov, vytvárať CAD dokumenty v plných detailoch či kresliť v grafických programoch so zapnutými všetkými toolbarmi.

Vďaka technológii MultiView je možné využiť aj rozdelenie obrazovky a súčasne sledovať obsah z viacerých pripojených zdrojov signálu, napríklad z notebooku, PC, konzoly či smartfónu. Veľkou výhodou je integrovaný MultiClient KVM prepínač, ktorý umožňuje súčasne pracovať s viacerými zariadeniami pomocou jedinej klávesnice a myši.

Ďalším silným argumentom, prečo si novinku zadovážiť na pracovný stôl je integrovaná USB-C dokovacia stanica s dobíjaním. Pomocou jediného kábla stačí pripojiť monitor napríklad k notebooku, ktorý sa bude zároveň dobíjať i prenášať dáta.

Ergonomický aspekt má na starosti podstavec operujúci vo viacerých osách. Okrem výškového nastavenia a náklonu je možné otočiť na výšku, zabudovaný PowerSensor deteguje prítomnosť človeka a podľa toho znižuje jas monitor, čím šetrí náklady na energiu.

Novinka bude na našom trhu dostupná v novembri, s odporúčanou cenou 559 EUR.

Zdroj: TS Philips