Úvod Quanta BLACK Philips oznámil spustenie predaja tohtoročnej série OLED televízorov, dočkáme sa ich v máji

Philips oznámil spustenie predaja tohtoročnej série OLED televízorov, dočkáme sa ich v máji

41

Jedna za najznámejších značiek televízorov na našom trhu ohlásila rozšírenie ponuky OLED modelov. Séria OLED805 a OLED855 bude dostupná v máji tohto roku. Kľúčovými prvkami výbavy bude štvrtá generácia P5 procesorov, vylepšený zvukový systém, prémiové materiály a integrácia Androidu vo verzii 9.

Pred letnou sezónou by sa na trhu mali objaviť tri modely nových televízorov od Philips. OLED805 bude k dispozícii v 55 a 65-palcovej verzii s dizajnom so skoseným stojanom, OLED855 len s 55 palcovou uhlopriečkou a stojanom s centrálnou nohou.

OLEDy od Philips v roku 2019 zbierali viacero ocenení v európskych redakciách i porovnávacích testoch a na tomto úspechu chce stavať aj nová generácia modelov. Základom je vylepšený procesor P5 štvrtej generácie s vyšším výkonom a podporou algoritmov umelej inteligencie. Procesor pri vývoji využil poznatky získané nasadením neurónových sietí, analýzy miliónov testovacích scén a skúseností, ktoré vývojový tím výrobcu zbieral posledných tridsať rokov.

Philips OLED855

Inteligentný softvér sa nespolieha len na zlepšenie výkonu televízora v piatich základných oblastiach (kvalita zdroja, farba, kontrast, plynulosť pohybu a ostrosť obrazu). Hľadá medzi nimi ideálnu rovnováhu, aby bol celkový dojem zo sledovania videa čo najviac realistický. Procesor analyzuje zdroj obrazu snímok po snímke a v reálnom čase prispôsobuje jeho parametre s cieľom dosiahnuť optimálny výsledok.

Novinky podporujú všetky aktuálne štandardy

Novinkám nechýba podpora všetkých dôležitých HDR štandardov, či už je to HDR10 alebo HDR10+. Navyše dokáže vylepšiť HDR obsah enkódovaný Dolby Vision pomocou špeciálneho Dolby Bright režimu. Výrobca sľubuje ešte kvalitnejší, kontrastnejší, plynulejší a farebne presnejší obraz aj pri sledovaní videa zo zdroja s nižším rozlíšením. O všetko sa postará inteligentný upscaling televízora, takže aj obyčajné DVD filmy si užijete lepšie ako na bežnom televízore.

Philips OLED805

Samozrejmosťou je funkcia Ambilight, ktorou sa televízory Philips jednoznačne odlišujú od konkurencie. V tomto prípade ide o dynamické podsvietenie zadného okraja obrazovky na troch stranách.

Vylepšenia sa dočkal aj zvukový systém. Ten má po novom výkon 50 W a využíva nový tvar basovej ozvučnice a štvorice pasívnych meničov pre hlbšie a bohatšie basy. Dvojica predných širokopásmových reproduktorov je doplnená o dva vysokofrekvenčné meniče. Televízory podporujú Dolby Atmos, vrátane funkcie Virtualizer, Dolby Bass a vylepšenia dialógov.

Stojan modelu OLED 855

Podobne ako aj predošlá generácia, aj modely 805 a 855 bežia na Androide vo verzii 9 s plnou podporou Google Assistenta a virtuálnej asistentky Amazon Alexa. Philips síce má v ponuke aj skutočne prémiové televízory, no osmičková séria stále ostáva v high-end segmente o čom svedčia aj použité materiály. Tmavé, chrómované stojany s malými rozmermi vytvárajú dojem, že obrazovka sa vznáša nad podložkou. Vynovený je aj diaľkový ovládač. Podsvietené tlačidlá s kovovým povrchom dopĺňa zadný kryt potiahnutý kvalitnou kožou.

Zdroj: TP Vision