Úvod Quanta BLACK Philips uvádza na trh ultraľahké bezdrôtové slúchadlá s účinným potláčaním hluku

Philips uvádza na trh ultraľahké bezdrôtové slúchadlá s účinným potláčaním hluku

30
Philips
Slúchadlá TAPH805 dokážu okolitý hluk potlačiť až o 95 percent.

Nové slúchadlá Philips TAPH805 môžu potlačiť okolitý hluk až o 95 percent, vydržia až 30 hodín a na ďalšie dve ich nabijete za 5 minút

Slúchadlá Philips s modelovým označením TAPH805 majú sofistikovanú digitálnu hybridnú technológiu na potlačenie okolitého hluku s označením Advanced Digital (ANC). Tá využíva štyri mikrofóny ECM: dva sú umiestnené v mušliach a dva nasmerované dopredu. Vďaka tomu je možné potlačiť okolitý hluk až o 27 dB alebo o 95%.

Na ušniciach je kombinácie hardvérových tlačidiel a dotykových ovládacích prvkov – prejdením prstom nahor alebo nadol po pravej mušli sa ovláda hlasitosť a základné funkcie hlasového asistenta, zatiaľ čo jediným kliknutím sa aktivuje alebo deaktivuje ANC.

Slúchadlá sú na svoju triedu veľmi ľahké, vážia len 235 gramov.

Slúchadlá môžu prejsť aj do režimu “vnímania okolia” a tak môžete počuť viac zvukov okolo vás, aj keď vaša hudba stále pokračuje v hraní. To je výhodné vtedy, keď chce užívateľ komunikovať s okolím bez toho, aby bolo treba prerušiť prehrávanie hudby.

Použitím fyzických tlačidiel možno aktivovať prehrávanie a jeho pozastavenie (Play / Pause), presun o jednu skladbu vpred a vzad, alebo ovládať základné funkcie pri telefonovaní (režim hands free).

Čítajte viac: 

Apple predstavil nové slúchadlá AirPods Pro, majú aktívne potláčanie hluku a nebudú lacné

Zvuk sprostredkovávajú kvalitné 40mm neodymové zvukové meniče s rozsahom 5 Hz až 40 kHz. Slúchadlá TAPH805 patria vo svojej triede k najľahším na trhu. Ich hmotnosť je len 235 gramov.  Výdrž na batérie je 30 hodín (25 s aktivovaným ANC), na ďalšie dve hodiny prehrávania ich možno nabiť za päť minút.

Slúchadlá nefungujú len bezdrôtovo, so zdrojom ich možno prepojiť buď nabíjacím, alebo klasickým audio káblom, oba sú v balení. Slúchadlá sú už v predaji, ich cena sa pohybuje okolo hranice 180 eur.