Úvod Mobily Milovníci mobilných fotografií by mali spozornieť, Adobe Photoshop Camera je určený práve...

Milovníci mobilných fotografií by mali spozornieť, Adobe Photoshop Camera je určený práve im

33

Nielenže Adobe nedávno ohlásil novú verziu svojho obľúbeného programu PhotoShop pre iPad, omnoho populárnejší by mohol byť najnovší Adobe Photoshop Camera.

Fotografie hýbu dnešným svetom. Valia sa na nás zo všetkých strán a bez fotiek by sme si nevedeli predstaviť väčšinu dnešných sociálnych sietí. A Photoshop patrí k najrešpektovanejším nástrojom na ich úpravu. Jeho benefity by v smartfónoch mala sprístupniť aplikácia Adobe Photoshop Camera.

Kým v minulosti bola fotografia o vyvolávaní v tmavých komorách, neskôr prišli zrkadlovky, ktoré čoraz viac vytláčajú kompaktnejšie zariadenia na čele s mobilnými telefónmi.

Čítajte viac: Spoločnosť Adobe vypla Photoshop celému štátu, peniaze predplatiteľom nevráti

Mnohé spoločnosti si na kvalite svojich šošoviek zakladajú natoľko, že zabudovaný fotoaparát dávajú neraz na prvé miesto ako najdôležitejšiu funkciu svojho nového mobilného telefónu. Nikoho už neprekvapia ani špeciálne kurzy fotenia s mobilnými telefónmi a tak je krok spoločnosti Adobe úplne na mieste.

Novinka má podľa slov Adobe priniesť malú revolúciu do kategórie mobilných telefónov. Má pomôcť znovuobjaviť možnosti fotografie zachytenej pomocou týchto zariadení. Aj vďaka AI (umelej inteligencií) by mala priniesť všetky schopnosti Photoshopu do mobilných zariadení od momentu stlačenia spúšte. Testovacie verzie sú k dispozícií pre dve najväčšie mobilné platformy už teraz. Ostrú verziu plánuje uvoľniť Adobe až na budúci rok.