Úvod Quanta BLACK Bezdrôtové slúchadlá Google Pixel Buds: Google asistent priamo vo vašich ušiach

Bezdrôtové slúchadlá Google Pixel Buds: Google asistent priamo vo vašich ušiach

40
Google Pixel Buds

Google Pixel Buds predstavujú novú generáciu bezdrôtových slúchadiel. Ich výhodou už nie je iba absencia káblov, ale aj väčší komfort a snaha výrobcov ponúknuť s týmto produktom aj  pridanú hodnotu v podobe osobného asistenta.

V priemere vraj človek siahne po telefóne až stokrát denne, pričom polovica z týchto interakcií (prehrávanie piesní, nastavenie budíka, hľadanie správnej cesty) trvá menej ako 30 sekúnd. Google Pixel Buds majú ambíciu tieto úkony ešte zrýchliť a zefektívniť pomocou hlasového ovládania systému Google Assistant.

Slúchadlá musia v prvom rade veľmi dobre sedieť a ponúkať majiteľovi dostatočný komfort pri nosení. To sľubuje výsledok skenovania tisícov uší pre ideálne tvarovanie tak, aby vyhovovali čo najväčšiemu množstvu ľudí. Ich výzor je minimalistický, pričom stabilizačný výrastok spolu s vymeniteľnými časťami slúchadiel dokonale zapadnú do uší tak, aby sa neuvoľnili ani pri aktívnom športe.

Bez ohľadu na to, kde sa s nimi budete pohybovať, ich úlohou nie je iba dokonalá reprodukcia zvuku, no taktiež splynutie s prostredím. Malým otvorom v konštrukcii slúchadiel budú k vám neustále prúdiť informácie o vašom okolí, pričom nebudete mať pocit upchatých uší.

Adaptívny zvuk

Slúchadlá sú vybavené systémom Adaptive Sound. Ten automaticky mení hlasitosť podľa intenzity hluku prostredia, v ktorom sa nachádzate, samozrejme s ohľadom na zdravie vašich uší.

Akonáhle ich potrebujete použiť na telefonovanie alebo diktovanie pokynov, dva zabudované mikrofóny venujú svoju pozornosť iba vašim ústam.  Dokonca sú vybavené aj hlasovým akcelerátorom. Ten sa snaží zachytiť vašu reč aj vďaka vibráciám vašej čeľuste pri rozprávaní. Spolu s aktívnym utlmením vonkajšieho hluku by váš hlas mal zostať dostatočne zrozumiteľný aj pri silnom vetre, či iných zhoršených podmienkach.

Dobrou správou je, že vďaka rozšírenému dosahu BlueTooth technológie nemusíte mať svoj telefón v úplnej blízkosti. Párovať si ich viete s akýmikoľvek zariadeniami s Android 6.0 a vyššie alebo zariadeniami s iOS. Musia však disponovať technológiou BlueTooth 4.0 a vyššie.

Google tvrdí, že by mali Pixel Buds zvládnuť vzdialenosť troch izieb v interiéri, či celého futbalového štadiónu v exteriéri. Automaticky navyše detekujú aj to, či ich máte v ušiach alebo nie, kedy viete jemným dotykom spustiť alebo zastaviť hudbu, či pohladením upraviť hlasitosť.

Na jedno nabitie vydržia až 5 hodín, s bezdrôtovo nabíjajúcim obalom až 24 hodín. Samozrejmosťou je dnes už aj vodeodolnosť, ako aj odolnosť voči potu. Cena bola na americkom trhu stanovená na 179 dolárov, pričom americkí zákazníci sa ku nim dostanú ako prví už o niekoľko mesiacov. Hey Google…