Úvod Quanta BLACK Canon predstavil multifunkčnú tlačiareň série MegaTank s doplňovacími nádržkami

Canon predstavil multifunkčnú tlačiareň série MegaTank s doplňovacími nádržkami

219

V rámci úspory a boja za menšie množstvo plastov sa do kancelárií, ale aj domácností postupne dostávajú tlačiarne s doplňovacími tankami na atrament. Novinka od Canon s názvom PIXMA G7040 patrí do série MegaTank a svojou hospodárnosťou dokáže ušetriť peniaze aj v malých kanceláriách.

PIXMA G7040 je vybavená automatickým podávačom dokumentov s kapacitou 35 listov, ktorý urýchľuje skenovanie a kopírovanie viacstránkových dokumentov. Podávače papiera sú hneď dva, s celkovou kapacitou až 350 listov bežného kancelárskeho papiera, predchádzajúca generácie mala len jeden podávač s kapacitou 100 listov. Spoločne s veľkými nádržkami na atrament je to vhodné riešenie pre tých, ktorí tlačia často a veľa.

Tlačiareň sa dodáva s doplňovacími nádržkami na atrament, ktoré umožňujú vytlačiť až 18 000 strán vďaka trom čiernym náplniam alebo až 7 700 strán so sadou farebných atramentov. To nielen znižuje náklady na vytlačenie jednej strany, ale tiež zbavuje nutnosti neustále dokupovať a meniť atramentové náplne. Rýchlosť tlače je pritom veľmi slušných 13 strán za minútu, v prípade farebnej tlače je rýchlosť polovičná. Nechýba podávač dokumentov s kapacitou 35 strán a možnosť pripojenia k domácej či firemnej sieti cez Wi-Fi.

Z hľadiska dizajnu je výhodou malý pôdorys, takže tlačiareň zaberie na stole menej miesta. Canon PIXMA G7040 bude k dispozícii na našom trhu od decembra 2019 za cenu 399 EUR.

Zdroj: TS Canon