Úvod Inteligentné autá a elektromobily Poistite si svoje auto a jeho bezpečnosť inak a lepšie

Poistite si svoje auto a jeho bezpečnosť inak a lepšie

27

Rôzne zámky, hlasné zvukové signály alebo iné typy alarmov sa postupom času ukazujú ako neúčinné, preto sa ochranné systémy vozidiel naďalej a neustále vyvíjajú. A práve imobilizéry sú jednou z oblastí tohto rozvoja.

Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na to, ako vám pri ochrane vášho vozidla pomôžu.

Čo je to imobilizér?

Imobilizér je schéma zabezpečenia proti krádeži, ktorá blokuje možnosť dôležitej riadiacej jednotky motora pracovať bez signálu zo špeciálneho kľúča, ktorý je „skrytý“ v diaľkovom ovládači alebo priamo v kľúči.

V závislosti od značky vozidla sa môže použiť aj schéma so súborom bezpečnostných kódov. Podstatné je, že práca imobilizéra je úzko prepojená so všeobecnou schémou motora a ostatnými systémami, čo umožňuje autu dostatočne vysoký stupeň ochrany.

Účinnosť tejto metódy bezpečnosti je zrejmá, pretože iné metódy sa časom ukázali ako nespoľahlivé. Nikdy nimi ale určite nič nepokazíte, pretože čím viac prekážok bude mať potenciálny páchateľ pri odcudzení vášho vozidla, tým lepšie.

Princíp imobilizéra

Hlavným účelom dobrého imobilizéra je zabrániť krádeži automobilu, aj keď sa páchateľ dostane do jeho interiéru. Väčšina modelov týchto zariadení proti odcudzeniu pracuje na rovnakom princípe. V riadiacej jednotke a obvode motora alebo v jednom z jeho systémov sa vytvára medzera a kľúč imobilizéra túto medzeru eliminuje.

Preto, ak vám nepostačuje súčasný systém ochrany, vyskúšajte blokovanie, ktoré zlodejom v odcudzení vášho vozidla nadobro zabráni.

Imobilizéry poskytujú veľmi vysoký stupeň ochrany vozidla proti krádeži, vďaka čomu sa môžete konečne viac uvoľniť a žiť. Na jeho inštaláciu si ale vyhľadajte odborníkov, ktorí sa postarajú o to, aby bol tento systém pri ochrane vozidla dokonalým pomocníkom.

Zdroj obrázka:New Africa/shutterstock.com