Úvod Quanta BLACK Vianočné darčeky si stále stíhate vyrobiť aj sami, máme totiž tip na...

Vianočné darčeky si stále stíhate vyrobiť aj sami, máme totiž tip na cenovo dostupnú 3D tlačiareň

283

Polaroid ponúka domácu 3D tlačiareň PlaySmart 3D – jej najväčšími výhodami sú dostupná cena, nízka hmotnosť a veľmi jednoduchá obsluha.

Cenovo dostupná 3D tlačiareň Polaroid PlaySmart 3D prichádza v ideálnom predvianočnom čase. Má kompaktné rozmery (30 x 27 x 32 cm), nízku váhu (5 kg) a dokáže tlačiť objekty s veľkosťou až 120 x 120 x 120 milimetrov. Súčasťou balenia je aj 1 kilogram náplne Universal PLA Filament. Vďaka 3,5“ displeju si dokážete hotovú vizualizáciu vytlačiť pomocou dvoch klikov, na vytvorenie vlastného návrhu viete použiť akýkoľvek softvér tretích strán.

Asi najväčšiu výhodou tlačiarne Polaroid PlaySmart je jednoduché ovládanie prostredníctvom  aplikácie Polaroid. Tá umožňuje používateľovi posielať modely priamo do tlačiarne, regulovať teploty a kontrolovať priebeh tlače cez smartfón aj bez toho, aby bol pri procese fyzicky prítomný. Tlačiareň má zabudovanú pamäť 2 GB, ktorá je dostatočná aj na to, aby z celého procesu tlače spravila videonahrávku.

Možno treba pripomenúť, že rýchlosť tlače výrazne závisí od komplikovanosti a najmä veľkosti objektu – môže trvať rádovo do pár desiatok minút až po niekoľko hodín.  Jedným z najväčších 3D vytlačených objektov je v súčasnosti funkčný plnohodnotný čln pre päť ľudí, na špeciálnej experimentálnej tlačiarni trval celý proces 72 hodín.

Spolu s produktom dostanete jednak dávkovač náplne, vďaka ktorému budete vždy vedieť, koľko náplne vám na tlač zostáva ako aj špeciálnu váhu na náplň. Tlačiareň viete zakúpiť online prostredníctvom portálu Amazon za približne 430 eur.