Úvod Inteligentné autá a elektromobily Pomôžte si. Výhody chiptuningu motora vo vašom aute

Pomôžte si. Výhody chiptuningu motora vo vašom aute

244

Hľadáte spôsob, ako získať väčší výkon z motora bez toho, aby ste museli kupovať výkonnejšie vozidlo? Ladenie motora je riešenie. Či už sa zmení ECU, motor sa premapuje alebo sa pridá výkonový čip, zmena v softvéri môže mať veľký vplyv na fungovanie vášho vozidla.

V tomto článku si povieme o niekoľkých výhodách takéhoto ladenia motora vo vašom aute.

Získate viac konských síl

Kto by nechcel mať vo svojom vozidle viac konských síl? S kvalitným chiptuningom je to možné! Keď s ním vyladíte motor vášho vozidla, môžete dosiahnuť vyšší výkon.

Keď ECU prichádza z továrne, prichádza s konzervatívnymi nastaveniami softvéru, vrátane nastavenia napájania. To pomáha vozidlu byť stabilnejšie v rôznych podmienkach, ale tiež to znamená, že v ňom zostáva určitá sila. Chiptuning môže zmeniť pomer palivo/vzduch a načasovanie, aby vaše auto získalo extra výkon a krútiaci moment.

Vyladenie motora bude zodpovedať vášmu štýlu jazdy

Typ ladenia motora alebo niekedy aj nutná oprava softvéru v riadiacej jednotke priamo súvisia s tým, ako s vozidlom jazdíte, alebo ako budete s vozidlom jazdiť po naladení. Chiptuning vám umožní uistiť sa, že vaše auto je špeciálne vyrobené tak, aby fungovalo čo najlepšie v podmienkach, v ktorých s ním jazdíte.

Vyladenie motora vám poskytne čistejšie spálenie

Existuje široká škála rôznych technológií, ktoré musia spolupracovať, aby ste z paliva vyťažili maximum, vrátane časovania, pomeru palivo/vzduch, vstrekovania, prevodovky a ďalších.

Čím čistejšie je ale spálenie, tým vyššiu účinnosť, väčší výkon a menej nánosov budete mať. Vyladiť motor týmto spôsobom bude potom pre vás znamenať, že budete musieť byť oveľa selektívnejší s typom benzínu, ktorý si vyberiete.

Vždy je ale lepšie, ak sa na takéto ladenie a opravy podujme odborník.

Zdroj obrázka: ronstik/Shutterstock.com