Úvod Aplikácie, softvér a služby Pošta bude takmer štyri dni úplne mimo prevádzky. Presúva svoje datacentrum

Pošta bude takmer štyri dni úplne mimo prevádzky. Presúva svoje datacentrum

75
Pošta
Slovenská pošta sa modernizuje, v rámci toho bude presúvať svoje datacentrum.

Počas takmer štyroch dní pošta nebude fungovať – týka sa to pobočiek, BalíkoBOXov, mobilnej aplikácie, doručovania aj webu Slovenskej pošty.

Slovenská pošta modernizuje informačné systémy zabezpečujúce všetky elektronické služby. Od piatka večera 3. januára do utorka rána 7. januára 2020, teda počas víkendu a štátneho sviatku, budú všetky systémy mimo prevádzky.

Dôvodom je, že od piatka 3. januára 2020 20.00 h do utorka rána 7. januára 2020 sa uskutoční rozsiahla údržba informačných systémov. V prvom rade sa však bude presúvať  existujúce dátové centrum do nových priestorov. Celý proces  sa uskutoční počas víkendu a štátneho sviatku. Vtedy je totiž štandardne viac ako 85 % poštových pobočiek mimo prevádzky a  pošta nedoručuje zásielky.

V tomto období budú všetky informačné systémy Slovenskej pošty vypnuté a nebudú dostupné žiadne poštové služby, BalíkoBOXy, funkcionality mobilnej aplikácie ani internetová stránka. Zároveň budú celoplošne všetky poštové pobočky zatvorené. V tomto termíne ide celkovo o 223 pôšt.

Čítajte viac:

Namiesto pošty: Zásielkovňa má aplikáciu na lacné posielanie balíkov medzi ľuďmi. Ide to aj do Česka

Modernizácia a presun datacentra je súčasťou komplexného niekoľkoročného programu „Pošta 2020“. Ten bol predstavený verejnosti ešte v septembri 2018. V rámci neho Pošta pristúpila už k niekoľkým technologickým inováciám – má mobilnú pravidelne aktualizovanú aplikáciu SP, narástol počet BalíkoBOXov, pošta umožnila platbu kartami na pobočkách, úhradu faktúr cez QR kód, rozšírila vyvolávací systém, zefektívňujúci prevádzku najfrekventovanejších pobočiek a v neposlednom rade zaviedla aj wi-fi pripojenie zadarmo.

Do blízkej budúcnosti pošta pripravuje pre zákazníkov aj pilotné doručovanie vo večerných hodinách, chce vylepšiť BalíkoBOXy, zaviesť platby kartou u kuriérov a ďalšie veci.