Úvod Quanta WHITE Dobrá správa pre spotrebiteľov: Bosch a Gardena zakladajú akumulátorovú alianciu

Dobrá správa pre spotrebiteľov: Bosch a Gardena zakladajú akumulátorovú alianciu

179
Power for All Alliance

Vďaka jednému akumulátoru pre množstvo značiek tak ušetríme čas aj peniaze

Bosch Power Tools otvára svoju 18-voltovú akumulátorovú platformu v oblasti „Home & Garden“ aj ďalším výrobcom, čím vytvára dôležitý míľnik. Bosch a Gardena vytvoria alianciu „Power for All Alliance“ a spolu s ďalšími poprednými značkami ponúknu nezávislý akumulátorový systém pre výrobky určené do domov a záhrad.

Power for All Alliance

Táto aliancia je založená na akumulátorovej technológii od spoločnosti Bosch. Zákazníkom ponúka väčšiu flexibilitu ako kedykoľvek predtým. V budúcnosti môžu pracovať s elektrickým náradím, záhradným náradím či domácimi spotrebičmi od firiem Bosch, Gardena, Emmaljunga, Gloria, Wagner i Rapid s jedným a tým istým 18 voltovým akumulátorom.

Používatelia tak v budúcnosti pri nákupe produktov aliancie ušetria peniaze, priestor a čas. Hromadiace sa nekompatibilné akumulátory a nabíjačky rôznych značiek budú konečne minulosťou. Spoločným cieľom je ponúknuť používateľom najväčší akumulátorový systém nezávislý na výrobcovi, a teda najširšiu škálu aplikácií pre ich domov. Prístroje pre domácich majstrov, záhradné a čistiace prístroje, domáce spotrebiče, výrobky na povrchové úpravy, na voľný čas a kempovanie – a veľa iných.

Power for All Alliance

Bosch si navyše neustále udržiava spätnú kompatibilitu, ktorá je pre používateľov dôležitá, a to až do roku 2007. Viac ako 20 miliónov akumulátorov Bosch pre domáce majstrovanie a záhradné náradie s 18 voltami, ktoré už sú na trhu, sú stále kompatibilné. Rovnako aj príslušné nabíjačky. Bosch už roky ponúka široké portfólio bezdrôtových prístrojov pre domácich majstrov a záhrady, ktoré sa v budúcich rokoch bude samozrejme rozširovať. Gardena prejde od nadchádzajúcej záhradnej sezóny v kompletnom 18 V sortimente na akumulátorový systém aliancie.

Otvorenie a budovanie segmentu akumulátorov vytvárajú pre používateľov značnú pridanú hodnotu a sú pre spoločnosť Bosch dôležitými hnacími motormi rastu. Dopyt po akumulátorovom náradí neustále rastie. Jeho podiel sa v priebehu piatich rokov zvýši zo 40 na 60 percent. Založenie aliancie je iba začiatkom partnerstva a rokovania s ďalšími výrobcami už prebiehajú.