Úvod Quanta WHITE Samsung predstavil robotický vysávač PowerBot, ktorý podlahu nielen vysáva, ale aj umýva

Samsung predstavil robotický vysávač PowerBot, ktorý podlahu nielen vysáva, ale aj umýva

243

Povysávať alebo mopovať? Večnú dilemu mnohých domácností vyriešil konečne Samsung so svojou novinkou – robotickým vysávačom  2v1, patriacim do modelového radu PowerBot.

Model Samsung PowerBot VR05R5050WK je určený predovšetkým na vysávanie tvrdých podláh, kobercov, novou funkcionalitou je ale umývanie podlahy, ktoré prebieha súčasne s vysávaním bez nutnosti oddeľovania týchto krokov. Je to možné vďaka dvom oddeleným nádobám. Jedna je určená pre prachové a hrubé nečistoty, druhá pre vodu. Aj vďaka tomu ich nemusíte počas upratovania domácnosti meniť.

Umývanie podlahy zabezpečuje mikrovláknová handrička, do ktorej sa elektronicky dávkuje voda, čím sa eliminovalo jej samovoľné kvapkanie zo zásobníka. Zachytávanie prachu a nečistôt zabezpečuje rotačná čistiaca kefa s postrannými metličkami a silné 5W nasávanie prostredníctvom motora BLDC.  Vodná nádržka pre umývanie má elektronické čerpadlo, ktoré keď zistí, že je vložená mikrovlákonová handrička, automaticky zapne funkciu umývania a upraví množstvo vody na mope.

PowerBot s označením VR05R5050WK zachytí nečistoty a prach aj na tých najťažšie dostupných miestach. Je vysoký len 85 mm, čiže sa môže ľahko dostať aj pod nábytok a postele.

Rôzne režimy

Dokáže pracovať až v štyroch rôznych čistiacich režimoch. Viete ho tiež naprogramovať na konkrétny čas tak, aby vám to vyhovovalo. Okrem času si viete nastaviť aj výkon v troch úrovniach – v maximálnom dosahuje výkon 5W, v štandardnom 1,7W a v EKO režime 0,5W.

Vďaka 3400mAh batérii malý PowerBot kontinuálne vysávať až dve a pol hodiny. Je vybavený množstvom senzorov, ktoré bránia stretu s prekážkami či pádu zo schodov. Ako už je dobrým zvykom, pomocou integrovaného ovládania prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie vo vašom smartfóne môžete vysávač ovládať na diaľku bez ohľadu na miesto, kde sa nachádzate.

Jednoduchým dotykom ho môžete rýchlo spustiť alebo zastaviť, nastaviť viacnásobné plány čistenia a nastaviť sací výkon. Rovnako tak môžete ovládať aj funkciu umývania podlahy, pri ktorej okrem jej spustenia a vypnutia, viete zmeniť aj rýchlosť prietoku vody.

Samsung PowerBot s modelovým označením VR05R5050WK prichádza na náš trh práve teraz, jeho cena by sa mala pohybovať tesne pod 400-eurovou hranicou.