Úvod Quanta WHITE POWERstick Jet: Tyčový vysávač s extrémnym výkonom

POWERstick Jet: Tyčový vysávač s extrémnym výkonom

49

Určitým hendikepom robotických – a čiastočne aj tyčových –  vysávačov je v porovnaní s klasickými nižší sací výkon. Pri robotických je tento rozdiel dramatický, pri tyčových až tak ie, no existuje. Akumulátorový vysávač POWERstick Jet je jedným z prvých modelov na trhu, ktorý ho chce úplne zmazať. A čo to znamená v praxi?

Pomocou digitálneho invertorového motora a systému Jet Cyclone dokáže tento vysávač vyvinúť sací výkon až 200W, čím sa radí vo svojej kategórii k úplnej špičku. To isté možno povedať aj o filtračnom systéme.

POWERstick Jet využíva 5-vrstvý filtračný systém HEPA, ktorýr zachytáva 99,999 % prachových častíc a alergénov a bráni ich úniku späť do ovzdušia výfukovým otvorom vysávača.

V prvej fáze filtračného procesu oddelí hlavný cyklónový odlučovač veľké prachové častice, ktoré sa následne zachytia v ďalšom filtri s kovovou mriežkou. Druhý cyklónový odlučovač Jet Cyclone je v kombinácii s umývateľným mikrofiltrom určený na zachytenie jemnejších prachových častíc. A konečne ultrajemný filter zachytáva prachové častice s veľkosťou 0,3–10 µm[1]. Všetky súčasti a filtre sú umývateľné, takže je možné prístroj udržiavať v hygienicky čistom stave.

POWERstick Jet™ sa dodáva s vyberateľnou veľkokapacitnou batériou, čo znamená, že batériu môžete vymeniť za náhradnú[2], a vysávať tak dvakrát dlhšie.

[1] Častice s veľkosťou 0,3–10 µm (napr. peľové zrná a spóry plesní) sú pre ľudské oko všeobecne neviditeľné.

[2] Druhá batéria sa bude predávať samostatne ako príslušenstvo.