Úvod Quanta BLACK PrinCube: Najmenšia farebná tlačiareň na svete je veľká ako razítko

PrinCube: Najmenšia farebná tlačiareň na svete je veľká ako razítko

349
PrintCube sa k prvým zákazníkom dostane už v decembri tohto roku.

Tlačiareň PrinCube je súčasťou crowdfundingovej kampane na Indiegogo, aktuálne je už vo výrobe. Predobjednalo si ju približne 20-tisíc záujemcov, ktorí projekt podporili sumou približne 2,8 milióna eur.

PrintCube váži len 110 gramov.

PrinCube je vďaka svojim miniatúrnym rozmerom (72 x 51 x 68 mm) a integrovanej batérii dokonale prenosná tlačiareň, fungujúca so systémami iOS a Android.  Umožňuje farebnú tlač prakticky na akýkoľvek povrch. Stačí ju spárovať prostredníctvom wi-fi so smartfónom a následne z neho do tlačiarne nahrať  akýkoľvek text, obrázok alebo dizajn. Môžete ho vytlačiť prakticky okamžite stlačením jediného tlačidla.  Lepšie, než podrobný popis, bude ilustračné video:

Bežné domáce tlačiarne môžu tlačiť iba na papier. Takže umiestniť logo alebo písmo na bežné predmety zvládali len špeciálne reklamné agentúry, využívajúce gravírovanie a sieťotlač. Doteraz boli na umiestňovanie loga a písma na každodenné predmety potrebné drahé gravírovacie stroje a sieťotlač.

Minitlačiareň PrinnCube umožňuje presne to isté – tlačí nielen na papier, ale aj kov, textil, plasty, drevo, kožu a ďalšie materiály, ktoré vôbec nemusia byť rovné. Zvláda napríklad aj čiapky, či ľudskú kožu.

Vďaka výkonnej batérii vydrží tlačiareň na jedno nabitie pracovať 6 hodín, respektíve celý rok v pohotovostnom režime.  Aj pri svojich malých rozmeroch má v priemere 20 krát viac pamäte, než porovnateľné mobilné tlačiarne a je schopná vytlačiť vyše 400 strán formátu A4 s jedným tonerom. Toto sú jej technické parametre:

PrintCube – technické parametre.

Tlačiareň je súčasťou crowdfundingovej kampane na Indiegogo. O tú je momentálne obrovský záujem, tlačiareň si už predobjednalo vyše 20-tisíc záujemcov, ktorí projekt podporili sumou približne 2,8 milióna eur.

PrinnCube je aktuálne už vo váze výroby, prvé kusy sa k záujemcom dostanú v decembri tohto roku. V čase zverejnenia tohto článku bolo ešte k dispozícii 14 kusov za extra cenu 99 eur v rámci akcie  Early Bird. Štandardná cena tlačiarne bude 180 eur. Dá sa objednať aj na Slovensko