Úvod Aplikácie, softvér a služby Pripravte svoje auto na oficiálny príchod zimy. Čas sa kráti

Pripravte svoje auto na oficiálny príchod zimy. Čas sa kráti

190

Príprava auta na drsné zimné teploty predtým, ako v plnej sile udrú, je skvelý spôsob, ako zabezpečiť, aby vaše vozidlo zvládlo najchladnejšie mesiace roka. Nové aj staré autá potrebujú počas tejto sezóny kvalitnejšiu údržbu.

Dodržiavanie nižšie uvedených tipov takouto údržbou je a pomôže vám uchovať vaše vozidlo v prevádzke odteraz až do jari. Ktorých krokov sa takáto údržba presne týka?

Vyberte si najlacnejšie PZP auta

Akokoľvek dobre vybavené vozidlo sa môže na vozovke ovplyvnenej nevyspytateľným počasím veľmi rýchlo premeniť na hrozbu, ktorá sa týka nielen vás a vášho auta, ale aj ostatných účastníkov vozovky. Z týchto a iných ďalších dobrých dôvodov sa pri každej kúpe auta vyberá povinné zmluvné poistenie auta. Aj to najlacnejšie PZP poskytuje vášmu autu v takýchto situáciách krytie a môže vám  mnohé následky nehody uľahčiť.

Aby ste sa teda pred príchodom zimy naozaj dobre vybavili na neľahké podmienky na vozovke. Pomocou online PZP porovnania si zvoľte pre seba a vaše vozidlo to najlepšie riešenie!

Skontrolujte pneumatiky

Sneh, dážď so snehom a klzké cesty znamenajú, že sa na svoje pneumatiky budete počas zimy spoliehať viac ako v ktoromkoľvek inom ročnom období. Uistite sa teda, že si plnia svoju úlohu.

Skontrolujte správny tlak vzduchu v pneumatikách v chladnom počasí a nechajte ich pretočiť. Skontrolujte aj stav behúňa vašej pneumatiky, aby vám jeho opotrebenie nespôsobilo nehodu.

Vyčistite vstrekovač paliva

V chladnom počasí je dôležité aj správne fungovanie motora, pre ktoré je, okrem iného, dôležité aj vyčistenie vstrekovača paliva. Jeho použitie vo vašom vozidle môže zlepšiť spotrebu paliva, výkon, odozvu škrtiacej klapky a emisie. Pomáha tiež vášmu autu rýchlo naštartovať, plynulo bežať naprázdno a fungovať v najchladnejšom zimnom počasí.

Skontrolujte hladiny všetkých dôležitých kvapalín

Počas zimných mesiacov si pravidelne kontrolujte hladinu brzdovej a chladiacej kvapaliny, posilňovača riadenia, prevodových kvapalín a kvapaliny do ostrekovačov čelného skla.

Jasná viditeľnosť je počas zimných mesiacov predsa nevyhnutná a kvapalina z čelného skla môže byť značne spotrebovaná. Je dobré mať náhradnú fľašu v kufri, aby ste si zaistili bezpečné jazdné podmienky.

Vyčistite vzduchový filter

V zimnom období sú vozovky posiate úlomkami, ktoré sa môžu zachytiť vo vzduchovom filtri vášho vozidla. Vzduchový filter je ale možné jednoducho skontrolovať a vyčistiť alebo v prípade potreby vymeniť. Ak tak urobíte, pomôže to vášmu autu jazdiť efektívnejšie a môže dokonca zabrániť väčším problémom v budúcnosti.

Zimná sezóna môže byť nervy drásajúca, ale ak použijete vyššie uvedené tipy, môžete si byť istí, že vaše vozidlo je pripravené na čokoľvek, čo vám sezóna prinesie.

Zdroj obrázka: Galina_Lya/Shutterstock.com